Suwałki: policjanci skontrolowali trzeźwość 700 kierowców

  • 27.07.2021, 12:04
Suwałki: policjanci skontrolowali trzeźwość 700 kierowców
Wczoraj, wczesnym rankiem, policjanci suwalskiej drogówki sprawdzali trzeźwość kierowców. Spośród ponad 700 skontrolowanych osób, siedem zdecydowało się prowadzić pojazd po wcześniejszym spożywaniu alkoholu.

Suwalscy policjanci stale kontrolują trzeźwość kierowców, poruszających się po drogach powiatu. Wczoraj w godzinach od 5.00 do 8.00, prowadzili wzmożone działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Mundurowi sprawdzili trzeźwość ponad 700 kierowców, spośród których siedmiu zdecydowało się prowadzić auto ,,na podwójnym gazie”. W przypadku sześciu nietrzeźwych mężczyzn, w wieku od 39 do 55 lat, badanie alkomatem wykazało od 0,7 do 1,6 promila alkoholu w organizmie. Z kolei w stanie po użyciu alkoholu jechał mężczyzna, który w organizmie miał 0,2 promila alkoholu. Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Około godziny 5.40 policjanci z „drogówki” zatrzymali do kontroli 55-letniego kierowcę citroena. Badanie wykazało ponad 1,1 promila alkoholu w jego organizmie. W tej sytuacji, aby uniemożliwić dalszą jazdę kierowcy, policjanci przekazali samochód innej -trzeźwej osobie. Ponowne spotkanie z policjantami, około godziny 7.30, bardzo zaskoczyło 55-latka. Mężczyzna, który ponownie był za kierownicą próbował uciekać. Nie reagował na dawane sygnały świetlne i dźwiękowe. Policjanci zatrzymali go po krótkim pościgu. Tym razem wydmuchał prawie 0,8 promila alkoholu. Zatrzymanemu grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe