Suwałki: Straż Graniczna ujawniła kokainę wartą ponad 1 mln zł

  • 27.07.2021, 11:00
Suwałki: Straż Graniczna ujawniła kokainę wartą ponad 1 mln zł
Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili w Suwałkach przemyt kokainy o wartości ponad 1 mln złotych. Narkotyki przewoził w citroenie 40-letni obywatel Litwy.

Rzecznik prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Katarzyna Zdanowicz poinformowała, że w miniony weekend funkcjonariusze pełniący służbę w Suwałkach skontrolowali samochód osobowy marki citroen.  Podczas przeprowadzanych czynności w pojeździe ujawniono dwa pakunki z białą substancją w postaci proszku. Użyty narkotester wykazał,  że jest to kokaina. Pojazd skierowano do szczegółowej kontroli w trakcie której ujawniono skrytkę konstrukcyjną, a w niej ukryte narkotyki. W sumie funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli blisko 3,5 kg kokainy o wartości ponad 1 mln złotych.

40-letni mężczyzna został zatrzymany.  Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za popełniony czyn grozi mu nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Białymstoku.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe