Suwalczanie zainteresowani dotacjami na wymianę pieców

  • 14.07.2021, 10:18
Suwalczanie zainteresowani dotacjami na wymianę pieców
Nie słabnie zainteresowanie miejskimi dotacjami na wymianę starych wyeksploatowanych pieców. W tegorocznym naborze 58 wniosków zakwalifikowało się do przyznania dopłaty.

Kwota potrzebna do zaspokojenia wszystkich wniosków to 223.000 zł. W budżecie Miasta na ten rok przewidziano 200.000. Dlatego też Prezydent Suwałk będzie apelował do Rady Miejskiej o zwieszenie środków na ten cel.
"Ten program działa w naszym mieście już od 5 lat. Dzięki jego realizacji w 341 domach wymieniono stare zużyte piece na urządzenia bardziej ekologiczne" – informuje prezydent Czesław Renkiewicz.

Największą popularnością cieszą się przyłącza do sieci gazowej. Z dotacji na instalację pieca gazowego skorzystało do tej pory 199  mieszkańców Suwałk.  84 zabudowania podłączono do sieci PEC. W 58 budynkach wymieniono piece na bardziej proekologiczne. W sumie w ramach dotacji przekazaliśmy do tej pory 1.174.904,39 zł.
Jeśli Suwalczanie wykorzystają tegoroczne dotacje to w sumie będzie już prawie 400 domów, w których wymieniono źródło ogrzewania dzięki pomocy Miasta Suwałki.
W tym roku złożono 66 wniosków, z czego 4 nie kwalifikują się, a 4 osoby zrezygnowały.
Pozostało 58 wniosków z czego:

  • 9 podłączenie nieruchomości do sieci cieplnej – 44.000 zł
  • 45 podłączenie nieruchomości do sieci gazowej – 163.000 zł
  • 4 wymiana starego kotła na nowy ekologiczny  – 16.000 zł

Razem: 223.000 zł

Miasto przypomina również, że w Parku Naukowo Technologicznym w Suwałkach działa punkt informacyjny programu „Czyste Powietrze”.
Rządowe środki na ochronę środowiska i ekologiczne ocieplenie domów jednorodzinnych są w postaci dotacji (nawet 37 000 zł!) przekazywane suwalczanom po złożeniu wniosku i realizacji remontu domu. Środkami dysponuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.
Park Naukowo-Technologiczny pomaga w przygotowaniu wniosków i przyjmuje je na miejscu.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe