Ruszył 14. Suwałki Blues Festival

  • 09.07.2021, 08:37 (aktualizacja 09.07.2021, 08:43)
Ruszył 14. Suwałki Blues Festival
Pomad 30 zespołów bluesowych z Polski i Litwy - m.in. Nocna Zmiana Bluesa, Martyna Jakubowicz czy SBB feat, Sebastian Riedel wystąpi podczas 14. edycji Suwałki Blues Festival(SBF), który rozpoczął się w czwartek. Impreza potrwa do niedzieli.

Suwałki Blues Festival to największy w Polsce festiwal bluesowy. W ubiegłym roku nie odbył się z powodu pandemii koronawirusa.

W tym roku festiwal rozpoczął się uroczystym odsłonięciem dwunastej tablicy w Alei Gwiazd Bluesa na ul. Chłodnej w Suwałkach. Pierwszy koncert rozpoczął się na mniejszej scenie na pl. Marii Konopnickiej, na której wystąpił Gienio Band.

Podczas tegorocznego SBF odbędzie się ponad 40 koncertów koncertów na dwóch scenach głównych w centrum miasta, na kilku mniejszych oraz w pięciu klubach i barach. Na scenie wystąpi ok. 200 muzyków.

W tym roku wśród wykonawców znajdą się m.in.: Nocna Zmiana Bluesa, Magda Piskorczyk, Martyna Jakubowicz, SBB feat, Sebastian Riedel, Duet Waglewski&Łęczycki, Marysia Sadowska z zespołem No Logo, Tortilla czy Kasa Chorych.

Organizatorzy z powodu pandemii koronawirusa ograniczyli liczbę osób, które będą mogły wejść na koncerty pod scenę do 666 osób, z zastrzeżeniem iż liczba uczestników niezaszczepionych może wynieść nie więcej niż 500 osób. Zasady te dotyczą koncertów, które odbywają się w centrum miasta, na pl. Marii Konopnickiej oraz w Parku Konstytucji 3 Maja. Wstęp na nie jest wolny.

Uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do zakrywania ust i nosa maseczką ochronną przez cały okres trwania imprezy. Wszyscy zobowiązani są do zachowania minimum 1,5 metrowego dystansu od innych osób.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe