Będzie bezpieczniej nad jeziorami

  • 01.07.2021, 09:37
Będzie bezpieczniej nad jeziorami
Prezydent Czesław Renkiewicz podpisał umowy z Suwalskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz Polskim Towarzystwem Turystyczno – Krajoznawczym w Suwałkach dzięki którym mieszkańcy Suwałk będą mieli zapewnioną opiekę ratowników wodnych.

Bezpieczniej będzie miedzy innymi nad Jeziorem Wigry w Starym Folwarku. W sumie na ten cel Miasto Suwałki przeznaczy 35.100 zł. 25.000 zł otrzymał suwalski WOPR na zadanie pn. „wspieranie działań z zakresu profilaktyki bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz ratownictwa wodnego”. Z kolei 10.100 zł przekazano dla suwalskiego PTTK im. Jerzego Klimko na zadanie pn. „ratownik wodny na kąpielisku PTTK w Starym Folwarku”.
"Mam nadzieję, że będą mieli Państwo jak najmniej interwencji, a mieszkańcy Suwałk pod Waszym doświadczonym okiem będą czuli się bezpieczniej korzystając z kąpieli i relaksu nad okolicznymi jeziorami. Cieszę się też że umowy podpisujemy w Dniu Ratownika Wodnego, który przypada akurat dziś" – powiedział w  trakcie spotkania Czesław Renkiewicz.

 
_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe