Latem na Suwalszczyźnie będą trzy strzeżone kąpieliska

  • 10.06.2021, 16:49 (aktualizacja 10.06.2021, 16:54)
Latem na Suwalszczyźnie będą trzy strzeżone kąpieliska
W Starym Folwarku, w Krzywem oraz nad Zalewem Arkadia w Suwałkach zostaną latem uruchomione strzeżone kąpieliska, gdzie będą mogli wypoczywać mieszkańcy regionu i turyści.

Dwa strzeżone kąpieliska będą otwarte w gminie Suwałki: w Starym Folwarku i w Krzywem – oba na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. W ostatnich latach nie zawsze było można się tam kąpać. Z kolei Zalew Arkadia to popularne wśród plażowiczów miejsce w Suwałkach. W pobliżu znajdują się korty tenisowe, boiska do siatkówki plażowej i tereny rekreacyjne dla dzieci i dorosłych.

W czwartek przedstawiciele gminy Suwałki, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, Wigierskiego Parku Narodowego i Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego podpisali porozumienie o współpracy na rzecz sfinansowania i organizacji tych kąpielisk.

Kąpielisko w Krzywem będzie funkcjonowało od 26 czerwca do 22 sierpnia, w Starym Folwarku od 3 lipca do 29 sierpnia, zaś w Suwałkach od 1 lipca do 31 sierpnia. Na wszystkich ratownicy będą pracowali w godzinach od 10 do 18.

"Po raz pierwszy w historii miasto Suwałki, gmina Suwałki i Wigierski Park Narodowy doczekały się bezpiecznych kąpielisk, gdzie w okresie letnim pojawią się ratownicy, którzy zadbają o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów" – powiedział podczas konferencji prasowej w czwartek wójt gminy Suwałki Zbigniew Mackiewicz.

Gmina oficjalnie zaprezentowała też powstały w tym roku nowy pomost w miejscowości Krzywe, oddany do użytku za 170 tys. zł. Pływający pomost ma 92 m długości oraz 2,5 m szerokości. W miejscowości są też boiska do siatkówki oraz wiaty.

Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach Waldemar Borysewicz przypomniał, że przez wiele lat mieszkańcy Suwałk i okolic skarżyli się na brak ratowników w Krzywem i w Starym Folwarku.

"Problemem były pieniądze, ale jeszcze większym problemem był brak wykwalifikowanych ratowników, którzy chcieliby się podjąć pracy" – dodał Borysewicz. Podkreślił, że wszystkim zależało, żeby w tym roku uruchomić kąpieliska i wszyscy będą już zadowoleni.

JB

_

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe