Suwałki: prezydent spotkał się z dyrektorami szkół

  • 29.04.2021, 12:23
Suwałki: prezydent spotkał się z dyrektorami szkół
Prezydent Czesław Renkiewicz zorganizował w czwartek spotkanie z dyrektorami suwalskich placówek oświatowych. Tematami rozmowy były: zaplanowane na maj znoszenie obostrzeń w edukacji, konkursy na dyrektorów szkół czy przygotowania do przeprowadzeni matur oraz egzaminów ósmoklasistów.

W spotkaniu wzięli również udział Roman Rynkowski, zastępca prezydenta oraz Alicja Jacewicz, naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania.

"W tym roku kończą się powołania kilku dyrektorom suwalskich szkół. W przypadku Zespołu Szkół nr 2 Pan Roman Borkowski zgodził się poprowadzić szkołę jeszcze przez rok. W innych placówkach odbędą się konkursy. Pierwsze zostaną ogłoszone jeszcze dziś – poinformował Czesław Renkiewicz, dodając, że będą to Szkoła Podstawowa nr 5 oraz Zespół Szkół Technicznych.
W środę Premier oraz Minister Zdrowia zaprezentowali szczegółowy harmonogram luzowania obostrzeń m.in. w sferze edukacji. W suwalskich szkołach obecnie zaszczepionych przeciwko COVID-19 jest od 50 do 75% nauczycieli.
"Już jutro w szkołach ponadpodstawowych zostaną wręczone dyplomy dla tegorocznych maturzystów, a zaraz po weekendzie majowym rozpoczną się matury. Jest zaprezentowany harmonogram otwarcia szkół w kontekście stacjonarnego nauczania w związku ze słabnącą falą pandemii koronawirusa" – mówił Roman Rynkowski.
Dyrektorzy zapewnili, że organizacyjnie są do tego przygotowani. Jako problem zgłosili kwestię przeprowadzenia szkolenia psychologiczno-pedagogiczne dla nauczycieli, którzy od kilku miesięcy realizowali swoją pracę w sposób zdalny. Prezydent Suwałk zadeklarował, że w maju takie szkolenia zostaną zorganizowane.

Matury w Suwałkach

W ostatnich klasach szkół ponadpodstawowych uczy się łącznie 759 uczniów. W ostatnich klasach liceów - 434 uczniów, a w  technikach - 325 uczniów.
W tym roku świadectwa i inne dokumenty abiturienci mogą odbierać indywidualnie lub w małych grupach w sposób ustalony przez dyrektora szkoły i z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa epidemicznego. Tryb i terminy odbioru świadectw określa każda szkoła.
Egzamin maturalny – od 4 do 21 maja:

  • część pisemna – od 4 do 20 maja,
  • część ustna – od 19 do 21 maja.

5 lipca 2020 r. ogłoszone zostaną ogólnopolskie wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego.

Podobnie jak w roku ubiegłym egzaminy zostaną przeprowadzone w ścisłym reżimie sanitarnym zgodnie z Wytycznymi opracowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Główny Inspektorat Sanitarny.
W czerwcu rozpoczną się egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodach oraz egzaminy zawodowe.
Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie – od 21 czerwca do 8 lipca

  • część pisemna – 22 czerwca,
  • część praktyczna – 21 czerwca 8 lipca.

Egzamin zawodowy – od 7 do 21 czerwca

  • część pisemna - od 8 do 12 czerwca,
  • część praktyczna – od 7 do 21 czerwca.

Suwalskie szkoły są przygotowane do przeprowadzenia wszystkich zaplanowanych egzaminów.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe