Suwałki: petycja ekologiczna do władz miejskich

  • 27.04.2021, 11:26
Suwałki: petycja ekologiczna do władz miejskich
Do Urzędu Miejskiego w Suwałkach wpłynęła petycja ekologiczna skierowana do Rady Miejskiej w Suwałkach. Pod petycją udało się zebrać 533 podpisów.

Autorem petycji jest Kamil Raczkowski, radny Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego, który chce, aby Urząd Miejski w Suwałkach oraz wszystkie jednostki mu podległe przenieśli się na używanie papieru ekologicznego.

Radny chce również, aby w Suwałkach pojawiły się Ścieżki Edukacji Ekologicznej, które będą składały się z minimum 5 tablic obustronnych i będą zawierały informacje na różne tematy o ekologii. Konkretne miejsca w których pojawiłyby się tablice to Plac Marii Konopnickiej oraz Zalew Arkadia.

„W obecnych czasach nadmiernie zużywa się zasoby naturalne jak na przykład drzewa. Coraz więcej powstaje nowych pomysłów, aby to ograniczyć. Uważam, że przejście na papier ekologiczny będzie najlepszym rozwiązaniem. Natomiast w naszym mieście brakuje edukacji o ekologii dla wszystkich. Dlatego chcę, aby w naszym mieście pojawiły się Ścieżki Edukacji Ekologicznej, które będą dostępne dla wszystkich, ponieważ będą w miejscach publicznych. Jestem głęboko przekonany, że to pozytywnie wpłynie na nasze miasto oraz planetę” – powiedział Kamil Raczkowski.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe