9 lat więzienia dla twórczyni piramidy finansowej

  • 07.04.2021, 11:36
9 lat więzienia dla twórczyni piramidy finansowej
Sąd Okręgowy w Suwałkach skazał na 9 lat więzienia 32-letnią Justynę W. mieszkankę Ełku, twórczynię piramidy finansowej, w której ponad sto osób straciło 35 mln zł.

Kobieta została oskarżona przez prokuraturę o oszustwa oraz pranie brudnych pieniędzy. Justyna W. w 2015 roku stworzyła piramidę finansową. Ełczanka działała ze swoim partnerem życiowym 29-letnim Karolem B., którego prokuratura oskarżyła o pranie brudnych pieniędzy.
Piramida działała od 2015 do 2019 roku na terenie Ełku, Suwałk i Grajewa. Justyna W. założyła firmę Pośrednictwo Finansowe Expert, która miała zajmować się obrotem nieruchomościami i inwestycjami na giełdzie papierów wartościowych.
Klientom firmy Expert kobieta oferowała 30 procent zysku z zainwestowanej sumy w ciągu pół roku. Ludzie powierzali oskarżonej albo swoje oszczędności, albo zapożyczali się w bankach, czy u znajomych. Wpłacali jej od 100 tys. do miliona zł.
Oskarżona oszukała 119 osób ma kwotę 35 mln zł. Wyłudzenie dotyczy 503 kredytów zaciągniętych w 24 bankach i jednym SKOK-u.
Oskarżona dobrowolnie poddała się karze i sama złożyła wniosek o wymierzenie takiej kary. Sąd, prokurator i pokrzywdzeni zgodzili się na zaproponowaną karę.  Sąd Okręgowy w Suwałkach uznał oskarżonych za winnych wszystkich zarzucanych im czynów. Oskarżonej wymierzył karę 9 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo nałożył obowiązek naprawienia pokrzywdzonym szkody poprzez zwrot odpowiednich kwot pieniężnych oraz wymierzył karę grzywny 150 tys. zł grzywny. Konkubent oskarżonej został skazany na karę łączną 3 lata i 2 miesiące pozbawienia wolności oraz 30 tys. zł grzywny.
Ponadto oboje oskarżeni mają 15-letni zakaz wykonywania zawodów i działalności związanych z pośrednictwem finansowym, działalnością bankową, udzielaniem kredytów i oferowaniem inwestycji.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe