Suwałki: narkotyki wykryte wśród zabawek przez policyjnego psa Jankesza

  • 02.04.2021, 11:43
Suwałki: narkotyki wykryte wśród zabawek przez policyjnego psa Jankesza
Suwalscy kryminalni zatrzymali 39 letnią kobietę i 35 letniego mężczyznę podejrzanych o posiadanie narkotyków. Mundurowi zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę. Czynności policjantów wspierał policyjny pies Jankesz, który wywęszył narkotyki ukryte w zabawkach i ubraniach.

Suwalscy kryminalni ustalili, że w jednym z mieszkań, w centrum Suwałk, mogą znajdować się narkotyki. Podejrzenia mundurowych potwierdziły się. W niedzielne popołudnie, w mieszkaniu zajmowanym przez 39-latkę policjanci zabezpieczyli ponad 45 gramów suszu roślinnego i biały proszek. Czynności policjantów wspierał policyjny pies Jankesz, który wywęszył narkotyki ukryte w zabawkach i ubraniach. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone substancje to marihuana i amfetamina. 39-latka usłyszała zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu kobieta najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

W wytypowanym przez policjantów mieszkaniu przebywał również 35-letni mężczyzna, który okazał się być osobą poszukiwaną przez sąd do odbycia 90 dni pozbawienia wolności za kradzieże. Przy mężczyźnie mundurowi ujawnili biały proszek, który po wstępnym badaniu narkotesterem okazał się amfetaminą. Zatrzymany także usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Również trafił do aresztu.

źródło: Policja w Suwałkach

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe