Suwałki Blues Festiwal 11 lipca - znamy już gwiazdy

  • 12.04.2019, 11:19 (aktualizacja 12.04.2019, 11:31)
Suwałki Blues Festiwal 11 lipca - znamy już gwiazdy
Suwałki Blues Festival to impreza najlepiej promująca nasze miasto w kraju i zagranicą. Festiwal kosztuje 1,7 mln zł, ale wygląda na to, że to dobrze wydane pieniądze. Organizatorzy przedstawili gwiazdy tegorocznej edycji SBF.

Kenny Wayne Shepherd, Pete Brown czy Sari Schorr – to gwiazdy które zagrają na Suwałki Blues Festival 2019. Zagrają też: Maciej Lipina, Magda Piskorczyk i Adam Zalewski Trio.

Festiwal rozpocznie się koncertem w Suwalskim Ośrodku Kultury, w którym wystąpi Corey Harris Acoustic Trio z Suwalską Orkiestrą Kameralną. Koncert będzie transmitowany na antenie radiowej "Trójki" w trakcie audycji "Bielszy odcień bluesa" Jana Chojnackiego.

Suwałki Blues Festival 2019 odbędzie się po raz dwunasty. Potrwa w tym roku cztery dni. W tym czasie odbędzie się kilkadziesiąt koncertów na dwóch scenach głównych w centrum miasta, na kilku mniejszych scenach oraz w pięciu klubach i barach. W sumie w Suwałkach zagra ponad 40 zespołów bluesowych z Polski i zagranicy. Na scenie wystąpi ok. 200 muzyków. Suwałki Blues Festival to prawdopodobnie największy plenerowy festiwal bluesowy w kraju.

"Przygotowujemy się do festiwalu. Zapraszamy muzyków którzy przyciągną do Suwałk wielu fanów bluesa z całego świata. Ta wielka impreza jak co roku jest okazją, by promować Suwałki i nasz piękny zakątek Polski" - powiedział podczas konferencji prasowej prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Z kolei dziennikarz radiowej "Trójki" Jan Chojnacki zaprezentował gwiazdy tegorocznej 12. edycji festiwalu. Jak poinformował jedną z nich jest Kenny Wayne Shepherd, amerykański blues-rockowy gitarzysta młodego pokolenia. W Suwałkach wystąpi także Pete Brown, piosenkarz znany ze współpracy z zespołem Cream i Jackiem Bruce’em. Na festiwalu wystąpi z dużo młodszym od siebie gitarzystą Krissy Matthews Band. Jedna z gwiazd będzie także Sari Schorr. Amerykanka zachwyciła publiczność podczas jednej z edycji Blues Challenge Festival w USA. Potem wydała swoja debiutancka płytę. Chojnacki dodał, że to jeszcze nie wszystkie gwiazdy, bo dwie nie podpisały jeszcze kontraktów. Kiedy to zrobią, organizatorzy natychmiast poinformują kto jeszcze zagra w Suwałkach.

W ramach festiwalu odbędzie się też kwalifikacja do European Blues Challenge 2020. Pięć polskich zespołów powalczy o nagrodę prezydenta Suwałk w kwocie 10 tys. zł.

Suwałki Blues Festival to jedna z największych imprez muzycznych w Polsce, który co roku gromadzi tysiące fanów z całego świata. Kwartalnik "Twój Blues" dwa razy uznał festiwal, w 2008 i 2012 r., za wydarzenie bluesowe roku. Suwałki Blues Festiwal jest organizowany przez Urząd Miejski w Suwałkach oraz Suwalski Ośrodek Kultury. Tegoroczny budżet festiwalu wynosi 1,7 mln zł.

JB

_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe