Suwałki: stypendia dla uzdolnionych uczniów (zdjęcia)

  • 18.02.2021, 15:20 (aktualizacja 18.02.2021, 15:41)
Suwałki: stypendia dla uzdolnionych uczniów (zdjęcia)
Dziesięcioro uzdolnionych artystycznie uczniów suwalskich szkół, odnoszących sukcesy w swojej dziedzinie otrzymało od Czesława Renkiewicza, prezydenta Suwałk oraz jego zastępcy Romana Rynkowskiego stypendia, które pozwolą im kontynuować rozwój własnych talentów.

W spotkaniu wziął udział również Radny Marek Zborowski - Weychman, który wnioskował o ustanowienie takiej formy wsparcia młodzieży.
"To nowe działanie, które realizujemy po raz drugi. Mam nadzieję, że nasza pomoc finansowa na początku kariery młodych artystów pomoże im rozwinąć skrzydła i rozwinąć się artystycznie" – powiedział w trakcie spotkania prezydent.

STYPENDYŚCI – DZIECI I MŁODZIEŻ

  1. Filip Shramko
Tancerz, członek Studia Tańca Radość, solista w widowiskach taneczno-muzycznych w SOK, m.in. „Doktorek Honorek”, uczestnik i zdobywca czołowych miejsc na festiwalach i konkursach tanecznych.
 
2.  Marharyta Shramko
Tancerka, członkini Studia Tańca Radość, solistka w widowiskach taneczno-muzycznych w SOK, m.in. „Doktorek Honorek”, uczestniczy i zdobywa czołowe miejsca na festiwalach i konkursach tanecznych.
 
3. Izabella Salwecka
Od 8 lat tańczy w zespołach działających w Suwalskim Ośrodku Kultury – najpierw w DANCE ACADEMY pod okiem Mihaila Nikolova, aktualnie w STUDIO TAŃCA RADOŚĆ pod kierunkiem Iryny Popovej. Solistka w spektaklu pt. „Opowieści ze Śnieżnej Krainy” prezentowanym w SOK.
 
4. Natalia Ambrosiewicz
Na co dzień doskonali swoje umiejętności w Suwalskim Studio Piosenki „Beciaki”. Regularnie bierze udział w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki i konkursach wokalnych.
 
5. Sebastian Walento
Na co dzień doskonali swoje umiejętności w Suwalskim Studio Piosenki „Beciaki”. Regularnie zdobywa wysokie miejsca na międzynarodowych festiwalach piosenki, śpiewając solo lub w duecie.
 
6. Maja Kałęka
Na co dzień doskonali swoje umiejętności w Suwalskim Studio Piosenki „Beciaki”. Regularnie zdobywa wysokie miejsca na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki i konkursach wokalnych.
 
7.  Jakub Walendykiewicz
Na co dzień doskonali swoje umiejętności w Suwalskim Studio Piosenki „Beciaki”. Regularnie zdobywa wysokie miejsca na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki i konkursach wokalnych.
 
8. Daniel Walisiewicz
Uczeń I klasy cyklu sześcioletniego II stopnia PSM w Suwałkach, ponadprzeciętnie uzdolniony 11-latek, grę na flecie doskonali pod okiem mgr Agnieszki Perkowskiej. Z sukcesami występuje na konkursach krajowych i międzynarodowych, zdobywając na nich najwyższe miejsca. Poza tym, z przyjemnością koncertuje z zespołem rozrywkowym Krzysztofa Krzesickiego.
 
9. Julia Markowska
Uczennica klasy szóstej szkoły podstawowej, laureatka i zdobywczyni wielu czołowych miejsc na licznych festiwalach piosenki i konkursach wokalnych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej.
 
10. Bernadeta Bilbin
Uczennica V klasy cyklu sześcioletniego II stopnia PSM w Suwałkach, uzdolniona młoda skrzypaczka. Z sukcesami występuje na ogólnopolskich konkursach, zdobywając na nich najwyższe miejsca.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe