Suwałki: w muzeum powstanie nowoczesna wystawa stała o Marii Konopnickiej

  • 10.02.2021, 12:56
Suwałki: w muzeum powstanie nowoczesna wystawa stała o Marii Konopnickiej
Wykona ją firma z Wrocławia. Pierwszy przetarg został unieważniony, a w drugim wystartowały 4 firmy.
Rok temu w Muzeum Marii Konopnickiej zakończył się generalny remont. Trwał on dwa lata. Prace prowadzone były od fundamentów po dach - objęły m.in. remont dachu, wymianę stolarki okiennej, wymianę tynków, podłóg, posadzek, elewacji. 
Muzeum udało się pozyskać środki na stworzenie nowoczesnej stałej wystawy o życiu i twórczości Marii Konopnickiej. Pieniądze pochodzą z programu unijnego Interreg Polska-Litwa. Właśnie wyłoniono wykonawcę tego projektu. Wystawę wykona wrocławska firma. 
Ekspozycja o słynnej poetce ma być wyjątkowa. To będzie wystawa na miarę XXI wieku - z bogatą scenografią, z rozbudowaną wizualizacją teatralną. Wystawa będzie oparta także o nowoczesne techniki wizualne i multimedialne. Część wystawy ma być gotowa w październiku. Kolejna - w 2022 roku. 
Dodajmy, że przed remontem w Muzeum była stała wystawa o Konopnickiej. Jednak muzeum chce iść z duchem czasu i sprostać wymaganiom społecznym. 
Muzeum Marii Konopnickiej to ważne miejsce w Suwałkach. Jest chętnie odwiedzane przez turystów przyjeżdżających do miasta. Muzeum zostało otwarte w sierpniu 1973 roku, a od 1975 jest oddziałem Muzeum Okręgowego. Muzeum mieści się w budynku, gdzie 23 maja 1842 roku urodziła się poetka. Konopnicka spędziła tam pierwszych siedem lat dzieciństwa. 
TM
_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe