Atak zimy w Suwałkach

  • 04.02.2021, 10:38
Atak zimy w Suwałkach
Trudne warunki drogowe panują w czwartek w Suwałkach, gdzie w nocy spadło dużo śniegu. Na całej Suwalszczyźnie wystąpiły także zawieje i zamiecie śnieżne.

W Suwałkach prawie wszystkie drogi są białe. Zalega na nich śnieg. Dużo samochodów blokuje się na zaśnieżonych ulicach. Mieszkańcy miasta od samego rana z łopatami muszą odśnieżać chodniki, parkingi i stojące na nich samochody. Na wielu ulicach jest tyle śniegu, że samochody muszą się zatrzymywać, by się wyminąć.

Jak poinformowało biuro prezydenta Suwałk, na terenie miasta pracuje ponad 20 samochodów: pługów, koparko-odśnieżarek i posypywarek. Pracuje też osiem brygad mobilnych zajmujących się ręcznym odśnieżaniem przejść dla pieszych, przystanków komunikacji miejskiej i schodów.

Prezydent Czesław Renkiewicz podjął decyzję o skierowaniu do prac sprzętu i ludzi z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Temperatura powietrza wynosi obecnie w Suwałkach minus 4 stopnie Celsjusza. Śnieg przestał padać. W nocy ma być minus 15 stopni.

JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tomek
Tomek 04.02.2021, 18:11
Ciekawe kiedy będą efekty odśnieżania bo jeszcze został na osiedlach ostatni śnieg i lód

Pozostałe