Suwałki gospodarzem lekkoatletycznych Mistrzostw Polski 2022

  • 25.01.2021, 12:57
Suwałki gospodarzem lekkoatletycznych Mistrzostw Polski 2022
Latem 2022 roku Suwałki zorganizują 98. PZLA Mistrzostwa Polski. W tym roku nasz stadion ugości najlepszych zawodników z kategorii U23.

Nasze miasto kilka lat temu zmodernizowało stadion lekkoatletyczny i konsekwentnie budowało swoją markę miasta przyjaznego lekkoatletyce. Teraz, w dwóch kolejnych sezonach, ponownie zorganizujemy mistrzostwa Polski. W roku 2021 będą to zawody dla kategorii U23, a w kolejnym sezonie najważniejsza impreza z kalendarza PZLA, czyli mistrzostwa seniorów.  
"Cieszę się, że w tych niełatwych czasach Suwałki zdecydowały się podjąć trud organizacji mistrzostw Polski seniorów. W ostatnich latach miasto sprawdziło się jako gospodarz imprez najwyższej rangi. Świadectwem szerokiego spojrzenia i perspektywicznego myślenia jest również fakt, że Suwałki już latem tego roku zorganizują, drugi raz w swojej historii, mistrzostwach Polski U23. To pokazuje duże zaangażowanie lokalnego środowiska i władz miejskich, które stawiają na lekkoatletykę" – cieszy się prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski.
Suwałki zadebiutują w roli gospodarza seniorskich mistrzostwa Polski. Jak podkreśla prezydent Czesław Renkiewicz organizacja takiego wydarzenia jest dla miasta dużym wyróżnieniem.
"Jest to dla nas wielki zaszczyt i nobilitacja. Po raz pierwszy impreza rangi Mistrzostw Polski seniorów zostanie zorganizowana w Suwałkach. Mamy już doświadczenie przy organizacji podobnych wydarzeń. Dzięki bardzo dobrej współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki byliśmy już gospodarzami Mistrzostw Polski U20, U23 oraz Mistrzostw Polski w Sztafetach i Wielobojach. Organizacja Mistrzostw Polski seniorów w 2022 będzie zwieńczeniem naszej dotychczasowej bardzo dobrej współpracy. Liczę na jej kontynuację w przyszłości. Cieszę się również, że w rywalizacji wezmą udział Suwalczanie jak chociażby Maria Andrejczyk, a mieszkańcy Suwałk będą mogli podziwiać najlepszych polskich lekkoatletów" – podkreśla Renkiewicz. 
Zarząd PZLA zdecydował także, że mistrzostwa Polski U23 w sezonie 2022 zorganizuje Poznań. Halowe mistrzostwa Polski w sezonach 2021 i 2022 odbędą się w Arenie Toruń. Władze Polskiego Związku Lekkiej Atletyki przyznały także prawa do organizacji innych imprez. Mistrzostwa Polski U16 pod koniec września odbędą się na malowniczym stadionie
w Karpaczu. Gospodarzem finału drużynowych mistrzostw Polski będzie broniący tytułu najlepszego klubu rozgrywek AZS UMCS Lublin. Mistrzostwa kraju w biegach przełajowych odbędą się pod koniec listopada 2021 roku w Tomaszowie Lubelskim.
Mistrzostwa Polski U20 i U23 w biegu na 5000 metrów odbędą się w Piasecznie, a gospodarzami mistrzostw Polski w biegu na 10 000 metrów zostały Goleniów (w roku 2021) oraz Pszczyna (w roku 2022). Zawody w biegu na 10 kilometrów mężczyzn odbędą się w Gdańsku. Chodziarze o medale na dystansie 20 kilometrów powalczą w Siedlcach (seniorzy) i w Gdańsku (U20, U23).

 
_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe