Suwałki: seniorzy najbardziej zainteresowani pracami hydraulicznymi

  • 19.01.2021, 17:35
Suwałki: seniorzy najbardziej zainteresowani pracami hydraulicznymi
Bardzo dużym zainteresowaniem wśród suwalskich seniorów cieszy się dedykowany dla nich program związany ze wsparciem przy realizacji drobnych napraw w ich domach.

W 2020 roku wykonano ponad 1000 usług, a działanie rozszerzono o pomoc seniorom w załatwianiu codziennych spraw w związku z pandemią „koronawirusa”. Program będzie kontynuowany. Jego realizacją ponownie zajmie się Spółdzielnia Socjalna „Perspektywa”.Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 18:00 pod numerem telefonu 517 871 124.

Zgłoszenia można przesyłać również na adres e-mail: [email protected]

Program ,,Złota Rączka dla seniora” przygotowany jest z myślą o suwalskich seniorach, którzy nie mają możliwości samodzielnego wykonania drobnych napraw, a nie zawsze mogą liczyć na wsparcie rodziny.
 „Złota Rączka dla Seniora” jest dedykowana mieszkańcom Suwałk w wieku powyżej 70 lat, samotnie zamieszkującym lub w wieku powyżej 60 lat z orzeczonym umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności. Z uwagi na stan epidemii udzielana jest również pomoc osobom powyżej 70 lat w postaci zakupu żywności, środków higienicznych i leków.
 Dzięki programowi seniorzy mają dostęp do bezpłatnych usług w zakresie drobnych napraw domowych, między innymi takich jak: wymiana żarówek, gniazdek elektrycznych, uszczelek w kranach, odpowietrzenie kaloryferów, wymianę lub montaż zamków w drzwiach oraz klamek.
 Z Programu wg stanu na dzień 30.11.2020 r. skorzystało 116 osób, którym wykonano 1058 usług. Działanie cieszy się największym zainteresowaniem wśród seniorów zamieszkujących osiedle Centrum i Północ I. W kwestii usług, najbardziej popularne są te związane z: hydrauliką (413), elektryką (340) oraz stolarką (140).

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe