Suwałki: szpital przywrócił planowe zabiegi

  • 12.01.2021, 15:13
Suwałki: szpital przywrócił planowe zabiegi
Po blisko dwóch miesiącach Szpital Wojewódzki w Suwałkach wznowił przyjęcia pacjentów na planowe zabiegi medyczne. W placówce ustabilizowała się sytuacja związana z pandemią COVID-19.

Jak poinformował dyrektor placówki Adam Szałanda, obecnie w szpitalu leży 35 osób chorych na COVID-19. Na przełomie listopada i grudnia było ich prawie 100, kilkanaście leżało pod respiratorami. Obecnie to tylko 3 chorych.

Ustabilizowała się także sytuacja zachorowań na covid wśród personelu medycznego. W najgorszym momencie zakażonych było ok. 120 medyków, obecnie choruje kilkunastu pracowników.„Sytuacja jest dużo lepsza, dlatego postanowiłem wznowić planowe zabiegi. Miejmy nadzieję, że wrócimy do normalności“ - powiedział Szałanda.

Szpital informuje, że nadal obowiązuje zasada minimalizacji ryzyka transmisji COVI-19. „W każdym przypadku podjęcia decyzji o udzieleniu świadczenia należy indywidualnie ocenić oraz wziąć pod uwagę uwarunkowania i ryzyka dotyczące stanu zdrowia pacjentów, uwzględniając także prawdopodobieństwo zakażenia wirusem SARD-COV-2„ - czytamy w komunikacie szpitala.

W szpitalu trwa szczepienie personelu medycznego. Zostali już zaszczepieni wszyscy chętni pracownicy placówki. Obecnie trwa szczepienie pracowników POZ oraz innych placówek medycznych.

JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe