Suwałki: miasto pozyskało prawie pół mln na sprzęt dla szkół

  • 08.01.2021, 12:54
Suwałki: miasto pozyskało prawie pół mln na sprzęt dla szkół
Miasto Suwałki pozyskało 468.771 zł na sprzęt komputerowy i pomoce dydaktyczne. Wyposażenie trafi do trzech suwalskich placówek oświatowych: Zespołów Szkół nr 4 i 6 oraz do Zespołu Szkół Technicznych.

Zakupy będą możliwe dzięki realizacji projektu pn. „Suwalskie Centra Kompetencji Zawodowej – kompleksowy model modernizacji systemu kształcenia zawodowego na terenie miasta Suwałki”. Z powodu pandemii szkoły  uczestniczące w ww. projekcie nie mają możliwości zorganizowania zaplanowanych w ramach projektu wycieczek edukacyjnych, wyjazdów studyjnych, wizyt w fabrykach czy zajęć na uczelni wyższej. Ograniczone funkcjonowanie szkół spowodowało, że zaplanowane zadania mogły by się nie odbyć.
"Dlatego też wystąpiliśmy do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego z prośbą by środki finansowe przeznaczone na te działania wykorzystać na doposażenie szkół w pomoce dydaktyczne, narzędzia, urządzenia i sprzęt do praktycznej nauki zawodów, laptopy, meble szkolne i sprzęt multimedialny" – powiedział prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.
Wartość zakupu nowych pomocy dydaktycznych i sprzętu w Zespole Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach to 165.617,95 zł, w Zespole Szkół nr 4 w Suwałkach to kwota 130.310,32 zł, w Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach to kwota 129.116,00 zł. Dodatkowo Partner ww. projektu, tj. Białostocka Fundacji Kształcenia Kadr z powstałych oszczędności w ramach projektu zakupi laptopy dla ww. szkół na kwotę 43.726,85 zł.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe