W Sztabinie znowu działa posterunek Policji

  • 04.12.2020, 09:26 (aktualizacja 04.12.2020, 09:33)
W Sztabinie znowu działa posterunek Policji
Po ponad 7 latach przerwy, zgodnie z oczekiwaniami społeczności lokalnej, ponownie zaczął działać Posterunek Policji w Sztabinie.

Od 1 grudnia funkcjonuje Posterunek Policji w Sztabinie. Dawna jednostka mieszcząca się przy ulicy Rybackiej, zakończyła swoją działalność w połowie 2013 roku. Później funkcjonował tam jeszcze przez dwa lata punkt przyjęć interesantów. Natomiast w 2015 roku budynek został przekazany dla Skarbu Państwa. Pełniący tam wówczas służbę policjanci przeniesieni zostali do Komendy Powiatowej Policji w Augustowie. Posterunek Policji w Sztabinie obecnie ma nową siedzibę przy ulicy Kościuszki. To jedno z tych miejsc, które rozpoczęło funkcjonowanie właśnie na prośby mieszkańców wyrażane między innymi w czasie społecznych debat.

W kwietniu 2019 roku rozpoczęła się budowa obiektu, natomiast 27 listopada 2020 roku budynek został oddany do użytku. Na posterunku w Sztabinie, podległym Komendzie Powiatowej Policji w Augustowie, służbę pełni sześciu funkcjonariuszy. Inwestycja była możliwa dzięki środkom z „Programu Modernizacji Policji na lata 2016-2020”, a jej wartość budowlana wyniosła ponad 1 478 808 złotych. Działka pod budowę nowej jednostki Policji została przekazana przez wójta gminy Sztabin.

Placówka umożliwi stały kontakt obywateli z Policją, a dzięki jej odtworzeniu mieszkańcy miejscowości położonych na terenie gminy Sztabin i Bargłów Kościelny będą mieli dużo łatwiejszy dostęp i możliwość kontaktu z funkcjonariuszami.

źródło: Policja w Augustowie

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe