Suwałki: drogi osiedlowe przy żwirowni Sobolewo już gotowe

  • 27.11.2020, 14:12
Suwałki: drogi osiedlowe przy żwirowni Sobolewo już gotowe
Ulice Cz. Miłosza i J. Kochanowskiego w rejonie ulicy Stanisława Staniszewskiego są już oddane do użytkowania. To miejsce, gdzie powstaje zupełnie nowe osiedle domów jednorodzinnych w sąsiedztwie zbiornika wodnego w podsuwalskim Sobolewie.

Budowę dróg wykonała firma z Olecka za kwotę 4.120.293,88 zł. Inwestycja była dofinansowana środkami z Funduszu Dróg Samorządowych.
Osiedle przy ul. Staniszewskiego zaczęło powstawać w 2016 roku. Miasto Suwałki właśnie wtedy rozpoczęło sprzedaż ponad 70 miejskich działek pod budowę domów jednorodzinnych. Praktycznie wszystkie z nich mają już swoich nowych właścicieli. Ostatnie 4 działki miejskie zostaną tam sprzedane już w przyszłym tygodniu. 
Cały teren nowego osiedla przy ul. Staniszewskiego to blisko 100 ha powierzchni. Oprócz miejskich działek są tam również działki prywatne, gdzie także powstają pierwsze zabudowania.  
Warto dodać, że mieszkańcy tego osiedla dojeżdżają do swoich domów poprzez tunel po torami na ul. 100- lecia Niepodległości, która w całości zostanie otwarta zaraz na początku grudnia. Trwają tam już ostatnie prace związane z odbiorem inwestycji.

 

_

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe