Suwałki: można już jeździć ulicą Szczęsnowicza

  • 26.11.2020, 14:08
Suwałki: można już jeździć ulicą Szczęsnowicza
Firma PDM Suwałki zakończyła prace przy ul. Ks. Stanisława Szczęsnowicza. Całkiem nowa ulica łącząca Szpitalną, Reja i Pułaskiego jest już oddana do użytkowania mieszkańcom.

To nie jedyna zmiana w tej części Suwałk. Zakończyła się również budowa przebicia ul. Reja do ul. Daszyńskiego. "Końcówka tego roku będzie obfitowała w zakończenie wielu inwestycji drogowych. Nowe rozwiązania drogowe na północy Suwałk na pewno poprawią komfort mieszkańców osiedlu skupionych po obu stronach ulicy Mikołaja Reja" – powiedział prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.  
Budowa ul. Księdza Stanisława Szczęsnowicza była podzielona na dwa odcinki. Oba zrealizowała firma PDM z Suwałk za kwotę 804.299,26 zł (część 1 odcinek od ul. Szpitalnej do ul. Reja) oraz kwotę 1.746.248 zł (część 2 odcinek od ul. Pułaskiego do ul. Reja). Inwestycja była dofinansowana środkami z Funduszu Dróg Samorządowych.
Zakończyła się również przebudowa fragmentu ul. Reja wraz z nowym podłączeniem drogi do ulicy Daszyńskiego. Inwestycję na swój koszt zrealizowała białostocka spółka, która na terenie po dawnej kotłowni wybuduje obiekt handlowy.  
"Nowe połączenie nie tylko poprawi skomunikowanie i dojazd do działek inwestora ale również poprawi dojazd mieszkańcom ul. Daszyńskiego do ich mieszkań. Dzięki temu zostanie odciążone rondo ulic Reja, Kowalskiego i Daszyńskiego. Myślę, że ta inwestycja pozytywnie wpłynie na poprawę warunków komunikacyjnych w tej części Suwałk" - dodał prezydent.

_

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe