Suwałki: jest plan budżetowy na przyszły rok

  • 20.11.2020, 08:22 (aktualizacja 20.11.2020, 08:25)
Suwałki: jest plan budżetowy na przyszły rok
"Budżet optymalny, skrojony na miarę naszych możliwości, kontynuujący rozwój miasta z poprzednich lat, budżet prorozwojowy i stabilny" – tak określa plan budżetu na przyszły rok prezydent Suwałk. Na co miasto wyda pieniądze?
Projekt budżetu miasta na 2021 rok zakłada ponad 502 miliony złotych dochodów oraz 516 milionów złotych wydatków. Deficyt - 16 milionów-  zostanie pokryty z kredytu bankowego. Władze na inwestycje chcą przeznaczyć blisko 58 milionów. Większość pieniędzy zostanie przeznaczona na poprawę jakości systemu transportu. W budżecie na przyszły rok znalazły się pieniądze na modernizację basenu przy Szkole Podstawowej nr 10, budowę kolejnego etapu Trasy Wschodniej, utworzenie Bike Parku czy przebudowę ulicy Paca. Duża część pieniędzy przeznaczona będzie na oświatę i pomoc społeczną. 
Czesław Renkiewicz, prezydent miasta ma świadomość, że budżet nie zaspokoi wszystkich potrzeb, ale jak twierdzi trzeba myśleć o stabilnym rozwoju Suwałk. Włodarz przekonuje także, że mimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią finanse miasta są bezpieczne.
Ostateczna decyzja jak wyglądać będzie budżet Suwałk na 2021 rok leży po stronie miejskich radnych. To oni pochylą się nad nim i zdecydują o jego ostatecznym kształcie.
TM

 

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe