Suwałki: Urząd Stanu Cywilnego zawiesza obsługę klientów

  • 17.11.2020, 13:59
Suwałki: Urząd Stanu Cywilnego zawiesza obsługę klientów
Osobiście do urzędu można zgłosić się tylko po akt zgonu. Wydział nie jest w stanie na bieżąco realizować powierzonych zadań, gdyż w pracy jest jedna z pięciu zatrudnionych urzędniczek.

W urzędzie nie załatwisz obecnie ślubu, dowodu osobistego czy aktu urodzenia. Winny oczywiście jest koronawirus. Urząd Stanu Cywilnego w Suwałkach informuje, że osobiście przyjmowane są tylko sprawy pilne, czyli rejestracja zgonów oraz martwych urodzeń. Można to zrobić w poniedziałki od 8:00 do 16:00 oraz od wtorku do piątku od 7:30 do 14:30. Inne potrzebne dokumenty można uzyskać po wcześniejszym złożeniu wniosków drogą pocztową lub elektroniczną. Pilne potrzeby, np wydanie aktu stanu cywilnego można zgłosić telefonicznie (87 562 80 16). Urząd apeluje, żeby sprawy, które mogą poczekać odłożyć na inny termin i wtedy bezpiecznie wszystko załatwić.
„Przepraszamy Państwa za wprowadzone ograniczenia powodowane faktem pracy wyłącznie jednej z pięciu osób zatrudnionych w Wydziale USC – mającej dostępy do rejestrów państwowych. Wydział nie jest w stanie na bieżąco realizować zamówień na odpisy aktów
i zaświadczenia. Rozumiejąc wystąpienie bardzo pilnych przypadków, w których wymagane jest wydanie odpisu aktu stanu cywilnego prosimy o kontakt telefoniczny lub za pośrednictwem komunikacji elektronicznej z Urzędem Stanu Cywilnego w Suwałkach“ - informuje sekretarz miasta Mariusz Klimczyk.

TM

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe