Suwałki: cała „Trasa Wschodnia“ będzie gotowa za trzy lata

  • 02.11.2020, 19:07
Suwałki: cała „Trasa Wschodnia“ będzie gotowa za trzy lata
Miasto ogłosiło przetarg na kolejny fragment tzw. „Trasy Wschodniej”. Po wybudowaniu ul. Leśnej, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Sejneńskiej oraz lada moment oddanej do użytku 100-lecia Niepodległości przyszedł czas na kolejny przedostatni już odcinek. Zamówiona w przetargu droga połączy Północną i Wylotową

Trasa Wschodnia, która docelowo będzie miała ok. 5 km długości ma rozładować lokalny ruch drogowy naszego miasta. Pierwszy oddany rok temu do użytku odcinek drogi o długości 2,2 km prowadzi od ulicy Pułaskiego do ulicy Północnej - to ulica Rotmistrza Witolda Pileckiego. Drugi odcinek Trasy Wschodniej - ul. 100-lecia Niepodległości o długości 1,5 km jest w trakcie zakończenia realizacji, prowadzi ona od ulicy Sejneńskiej do ul. Utrata.
Zamówiony w przetargu przedostatni odcinek połączy ul. Północną z Wylotową. Ostatnim elementem trasy będzie budowa drogi od Wylotowej do Sejneńskiej wraz z wiaduktem nad torami kolejowymi.
W ramach zaplanowanej inwestycji między ulicami Północną z Wylotową powstanie droga asfaltowa o 6 metrach szerokości. Wybudowane zostaną chodniki i ścieżka rowerowa. Oprócz tego powstanie kanalizacja deszczowa i oświetlenie. Na skrzyżowaniu z ulicą Wylotową wybudowane będzie rondo.
Na oferty w przetargu Miasto Suwałki czeka do 18 listopada. Droga ma być ukończona do 15 października 2021 r. Na tę inwestycję samorząd pozyskał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.
Ostatni odcinek „Trasy Wschodniej” od ul. Wylotowej do Sejneńskiej z wiaduktem nad torami kolejowymi powstanie prawdopodobnie do roku 2023. Koszt całej "Trasy Wschodniej" może wynieść ok. 80 mln zł.

JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe