Suwałki: apel prezydenta do suwalskich stomatologów

  • 28.10.2020, 13:21
Suwałki: apel prezydenta do suwalskich stomatologów
Prezydent Czesław Renkiewicz zwrócił się do suwalskich stomatologów, by zdecydowali się złożyć ofertę do NFZ na świąteczne usługi stomatologiczne.

Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o rozważenie możliwości zawarcia umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na usługi w zakresie świadczenia stomatologicznej pomocy doraźnej.
Podlaski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia nie zakontraktował w Suwałkach świadczeń opieki stomatologicznej, które byłyby świadczone nocą, w weekendy i święta. W mojej ocenie nie można pozostawiać ok. 70 tysięcy mieszkańców Suwałk bez możliwości uzyskania pomocy doraźnej w przypadku bólu zęba w sobotę, niedzielę lub święta.
Z informacji przesłanej przez Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ wynika, że na postępowanie konkursowe ogłoszone na powyższe usługi wpłynęła tylko 1 oferta złożona przez podmiot świadczący usługi w Białymstoku. Niewątpliwie zaistniała sytuacja znacząco wpływa na ograniczenie dostępności do świadczeń stomatologicznych w godzinach nocnych i dni wolne od pracy.
Apeluję o wzięcie pod uwagę wyżej wymienionych kwestii i podjęcie działań, które wpłyną na zwiększenie dostępności do świadczeń stomatologicznych mieszkańców Suwałk w godzinach nocnych, w sobotę, niedzielę lub święta.
Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe