REM-BUD wyremontuje kamienicę na miejski żłobek

  • 03.04.2019, 16:38 (aktualizacja 03.04.2019, 16:48)
REM-BUD wyremontuje kamienicę na miejski żłobek
Prezydent Suwałk podpisał umowę z firmą REM BUD z Suwałk, która wygrała przetarg na modernizację kamienicy przy ul. Kościuszki 6 pod nowy żłobek miejski. Inwestycja zakończy się pod koniec listopada tego roku. Prace pochłoną 7,9 mln. zł.

Po zrealizowaniu tej inwestycji w Suwałkach będą istniały 3 miejskie placówki. Żłobek na północy miasta do którego uczęszcza 114 maluchów. Obiekt w centrum Suwałk, gdzie opiekę znalazło 96 dzieci oraz nowy żłóbek przy ul. Kościuszki, gdzie opiekę znajdzie 122 maluchów. Będzie to też pierwszy żłobek dla dzieci niepełnosprawnych.
„Obserwując jak duże zapotrzebowanie jest na tę formę opieki już od dłuższego czasu chciałem doprowadzić do sytuacji by w Suwałkach powstał kolejny żłóbek miejski. Była to też jedna z moich obietnic wyborczych” - wyjaśnia prezydent Czesław Renkiewicz. „Najlepszym miejscem z uwagi na powstające duże osiedla mieszkaniowe na południu Suwałk jest właśnie kamienica przy ul. Kościuszki 6. Dlatego cieszę się, że właśnie tym miejscu powstanie taka placówka” - dodał prezydent.
Przypomnijmy, że Czesław Renkiewicz zapowiedział wprowadzenie od 1 września 2019 r. Suwalskiego Bonu Żłobkowego. Będzie to świadczenie w wysokości 300 zł miesięcznie dla rodziców, których dziecko korzysta z opieki prywatnej placówki.
„Po modernizacji kamienicy przy ul. Kościuszki 6 jako samorząd będziemy wraz z końcem roku dysponować ponad 300 miejscami w żłobkach publicznych, miejskich. To dalej o wiele mniej niż potrzeby oraz oczekiwania Suwalczan. Obecnie kolejka na liście dzieci oczekujących na przyjęcie do miejskiego żłobka to już ponad 400 maluchów” - informuje Czesław Renkiewicz.
Dlatego też uzupełnieniem oferty miejskich żłobków jest sieć placówek prywatnych, które na dziś dysponują dokładnie 326 miejscami.

źródło: UM Suwałki


 

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe