Szpitale powiatowe w Augustowie i Bielsku Podlaskim przekształcone w covidowe

  • 20.10.2020, 11:23 (aktualizacja 20.10.2020, 11:27)
Szpitale powiatowe w Augustowie i Bielsku Podlaskim przekształcone w covidowe Fot. www.augustow.org
Szpitale powiatowe w Augustowie i Bielsku Podlaskim będą przekształcone w covidowe. Decyzje w tej sprawie wydał wojewoda podlaski. Łącznie w obu tych szpitalach ma być 318 łóżek dla pacjentów.

"Zgodnie z moimi decyzjami, które wydałem wczoraj w późnych godzinach popołudniowych, te placówki stają się placówkami, które będą zajmować się wyłącznie COVID-em. Placówki przedstawiły harmonogram swego przekształcenia, ten harmonogram dotyczy tego tygodnia (...) oczywiście jest to proces etapowy" - mówił we wtorek w Polskim Radiu Białystok wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
Szpital w Augustowie ma mieć dla pacjentów z koronawirusem 145 łóżek, ma zapewnić też 6 łóżek intensywnej terapii. Wojewoda mówił w Polskim Radiu Białystok, że pierwsze z tych miejsc mają być w augustowskim szpitalu dostępne już we wtorek, następne do końca tygodnia. W szpitalu w Bielsku Podlaskim mają być 173 łóżka covidowe. Z decyzji wojewody wynika, że od wtorku szpital ma przygotować 73 łóżka dla pacjentów z COVID-19 - w tym pięć łóżek intensywnej terapii - od środy kolejne 44 łóżka, od czwartku następnych 56.
Wojewoda poinformował też, że pozostali pacjenci z tych terenów wymagający hospitalizacji, zamiast do szpitali w Bielsku Podlaskim i Augustowie będą kierowani do szpitali w sąsiednich powiatach. Nie ma jeszcze decyzji, gdzie w Podlaskiem miałby powstać szpital tymczasowy.
We wtorek służby sanitarne i służby wojewody poinformowały o kolejnych 209 potwierdzonych przypadkach koronawirusa w województwie podlaskim, najwięcej - 89 - to chorzy z Białegostoku. Łącznie dotychczas od początku pandemii potwierdzono w regionie 4 tys. 737 przypadków koronawirusa.
Podlaski Urząd Wojewódzki informuje, że w regionie zajętych jest 342 z 607 łóżek covidowych i 19 z 33 respiratorów.

źródło: PAP

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe