Suwałki: kolejna fotografia Marka Misia doceniona

  • 15.10.2020, 08:31 (aktualizacja 15.10.2020, 08:36)
Suwałki: kolejna fotografia Marka Misia doceniona
Marek Miś, prowadzący przy Suwalskim Ośrodku Kultury pracownię makro i mikrofotografii zdobył wyróżnienie w prestiżowym konkursie Nikon Small World 2020.
 
W konkursie Nikon Small World 2020 MIś bierze udział od 2009 roku. Zawsze znajduje się w zestawieniu Top 20 i zdobywa wyróżnienia. Tak było i w tym roku. W tegorocznej edycji konkursu suwalczanin zachwycił jury zdjęciem rozwielitki. Za tą fotografię otrzymał wyróżnienie. Warto dodać, że w konkursie Nikon Small World biorą udział fotografowie z całego świata. W tym roku oprócz Misia doceniono zdjęcia dwóch innych Polaków. 
 
 
Marek Miś jest biologiem. Od 40 lat fotografuje. Głównym  przedmiotem jego fotograficznych zainteresowań jest świat rzeczy małych. W Suwalskim Ośrodku Kultury prowadzi pracownię mikro i makrofotografii. Jak mówi Miś -mikrofotografia to szczególny rodzaj fotografii, bo pozwala badać obszary, które w większości nie są dostępne dla ludzi.

Mikrofotografie wykonane przez Misia były publikowane w wielu wydawnictwach w Polsce i za granicą. Jest autorem blisko 100 publikacji z zakresu fotografii i mikroskopii optycznej. W 2015 roku ukazała się książka jego autorstwa pt. "Blisko, coraz bliżej. Od fotografii zbliżeniowej do mikrofotografii". Zdjęcia suwalczanina oglądać można było już na wielu wystawach w kraju i za granicą. Marek Miś jest laureatem wielu konkursów w Polsce i na świecie. MIś w tym roku zwyciężył w prestiżowym, międzynarodowym konkursie fotograficznym Wiki Science Competition.

TM

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe