Augustów: chciał przemycić w ciężarówce silniki drogich BMW

  • 14.10.2020, 17:14
Augustów: chciał przemycić w ciężarówce silniki drogich BMW
Transport na Litwę części ze skradzionych w Wielkiej Brytanii dwóch aut marki bmw zabezpieczyli w Augustowie funkcjonariusze Straży Granicznej.

Wartość części oszacowano na 90 tys. zł. To silniki ze skrzyniami biegów, elementy karoserii, zawieszenia oraz tapicerki - poinformowała mjr Katarzyna Zdanowicz, rzecznik Podlaskiego Oddziału SG w Białymstoku. Kiedy pogranicznicy sprawdzili legalność ich pochodzenia, okazało się, że pochodzą z dwóch aut marki BMW, które zostały skradzione w Wielkiej Brytanii. Zatrzymano 54-letniego litewskiego kierowcę, który w naczepie, gdzie przewoził te części, miał też trzy samochody transportowane legalnie.

Straż Graniczna zwraca uwagę na proceder, polegający na kradzieży aut na Zachodzie i przewozie na Wschód części do luksusowych, drogich samochodów. Przed miesiącem, również w Augustowie, w busie na litewskich numerach zabezpieczyli osiem silników i części do pojazdów osobowych; silniki do samochodów różnych marek miały usunięte znaki umożliwiające ich identyfikację, zostały więc zabezpieczone jako pochodzące ze skradzionych aut. Zatrzymano wtedy także obywateli Litwy.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe