Rekordowe lato w ośrodku Szelment

  • 13.10.2020, 08:49
Rekordowe lato w ośrodku Szelment
W okresie letnim WOSiR Szelment niemal podwoił przychody z wyciągu nart wodnych. Ośrodkowi nie zaszkodził koronawirus.
 
Takiego wzrostu klientów w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w podsuwalskim Szelmencie nigdy nie było. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się wyciąg nart wodnych. Wielu skorzystało również z parku linowego i ścianki wspinaczkowej. 
WOSiR podsumował sezon letni. Przychody spółki wyniosły 308 tysięcy złotych netto. To wzrost o 1/3 w porównaniu do roku 2019.
Tegorocznym hitem okazał się wyciąg nart wodnych. Przypomnijmy, że to najdłuższy i najnowocześniejszy w regionie elektryczny wyciąg linowy o długości 1000 metrów. W tym roku wpływy z wyciągu wzrosły o 90%.
Inne atrakcje w WOSiR Szelment też przyniosły niezłe wpływy. Park Linowy i ścianka wspinaczkowa osiągnęły przychody na poziomie ponad 30,5 tysięcy złotych.
Jak tłumaczy Paweł Żuk, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji to wyjątkowa oferta i działania promocyjne Ośrodka zaowocowały tak dobrymi wynikami. To historyczny sukces, który został osiągnięty mimo bardzo trudnej sytuacji w sektorze turystyczno - sportowym spowodowanym koronawirusem.
Warto dodać, że tego lata na terenie Ośrodka zorganizowane zostały po raz pierwszy I Międzynarodowe Zawody w Narciarstwie Wodnym za Wyciągiem Ski-Water, w których pierwsze miejsce zajęła Maja Żuk, zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego UKS NA-WA, działającego przy WOSiR Szelment. Odbyły się również Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Wodnym za Wyciągiem. W Szelmencie można było również wziąć udział w „Lecie z Motorowodniakami", czyli darmowej nauce pływania na nartach wodnych. Pod honorowym patronatem Prezydenta Suwałk oraz współorganizatorów Automobil Klub Suwałki odbyła się „II Runda samochodowych mistrzostw Suwałk". Odbył się również tu Puchar Podlasia w biegach na Nartorolkach, w którym udział wzięło ponad 110 osób. Bieg został zorganizowany razem z Polskim Okręgowym Związkiem Narciarskim i Podlaską Federacją Sportu.
Prezes Paweł Żuk ma aspiracje, by WOSiR stał się kluczowym miejscem największych sportowych imprez w naszym regionie.
TM
_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe