Suwałki od soboty w czerwonej strefie, dziś kolejne 10 zachorowań koronawirusem

  • 08.10.2020, 15:18 (aktualizacja 08.10.2020, 15:48)
Suwałki od soboty w czerwonej strefie, dziś kolejne 10 zachorowań koronawirusem
Od soboty w czerwonej strefie, z najpoważniejszymi ograniczeniami znajdzie się 38 powiatów, a także miasto Suwałki.

Czerwona strefa obejmuje miasta i powiaty, w których ilość nowych zachorowań jest większa, niż 12 osób na 10 tys. W Suwałkach jest już 105 aktywnych chorych na COVID-19. W czwartek przybyło 10 osób, w tym dwóch urzędników miejskich i lekarz ze szpitala, w którym leży już ponad 30 chorych.
Podlaski Urząd Wojewódzki poinformował w czwartek o 94 kolejnych zachorowaniach w naszym województwie i ośmiu zgonach. W Podlaskiem odnotowano dotąd ponad 2,5 tys. chorych, z tego ponad 1,4 tys. już wyzdrowiało.
W Polsce zanotowano dziś rekord nowych przypadków - 4280, 76 osób zmarło. W kraju liczba zachorowań przekroczyła 111 tys.

Czerwona strefa - organizacja kongresów i targów
W czerwonej strefie zakazana jest organizacja kongresów i targów niezależnie od tego, czy są one organizowane na świeżym powietrzu, czy w obiekcie targowo-kongresowym (czyli w przestrzeni zamkniętej).
Czerwona strefa - wydarzenia sportowe
Wydarzenia sportowe w czerwonej strefie - zarówno te, które odbywają się na stadionach i boiskach (np. mecze piłki nożnej), jak i na polach golfowych, torach wyścigowych, na basenach, klubach fitness czy kortach tenisowych mogą odbywać się wyłącznie bez udziału publiczności.
Czerwona strefa  - wydarzenia kulturalne
W strefie czerwonej obowiązuje zakaz organizowania wydarzeń kulturalnych (takich jak koncerty czy spektakle) - zakaz ten dotyczy zarówno wydarzeń odbywających się w pomieszczeniach, jak i w obiektach sportowych (również tych na otwartej przestrzeni), a także wydarzeń na świeżym powietrzu.
Czerwona strefa - kawiarnie i restauracje
W lokalach gastronomicznych znajdujących się w czerwonej strefie klienci, zarówno w ogródku, jak i w sali, muszą zakrywać usta i nos do czasu zajęcia przez nich miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje, zakryte usta i nos musi  mieć również obsługa. Obowiązuje limit 1 osoby na 4 mkw, a prowadzenie działalności możliwe jest od 6 do 22. Ograniczenie to nie obowiązuje  w przypadku usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos lub jej przygotowywaniu i dostarczaniu.
Czerwona strefa - aquaparki i baseny, siłownie i kluby fitness
W aquaparkach i na basenach w strefie czerwonej dopuszczalne jest 75 proc. obłożenia obiektu. Z kolei w siłowniach, klubach i centrach fitness obowiązuje limit 1 osoby na 10 m kw.
Czerwona strefa - wesołe miasteczka, parki rozrywki lub parki rekreacyjne
W strefie czerwonej obowiązuje całkowity zakaz działalności obiektów takich jak wesołe miasteczko, park rozrywki lub park rekreacyjny - nie ma przy tym znaczenia wielkość obiektu.
Czerwona strefa  - Kina
Kina w czerwonej strefie mogą działać, a obowiązuje limit 25 proc. obłożenia obiektu - widzowie muszą mieć zasłonięte usta i nos i siedzieć w odstępie co najmniej 1,5 m.
Czerwona strefa - sanatoria, rehabilitacja, uzdrowiska
W tej kwestii zasady w strefie czerwonej są identyczne, jak w pozostałych strefach: warunkiem rozpoczęcia turnusu rehabilitacyjnego lub leczenia uzdrowiskowego (również dzieci) jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 z materiału pobranego w terminie nie wcześniej niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu.
Czerwona strefa - zgromadzenia
Zgromadzenia w strefie czerwonej mogą się odbywać pod warunkiem, że uczestniczy w nich nie więcej, niż 150 osób, a uczestnicy zachowują dystans 1,5 m i zakrywają usta i nos.
Czerwona strefa - kościoły
Jeśli wydarzenie religijne odbywa się w kościele, dopuszczalne jest 50 proc. obłożenia budynku, a uczestnicy muszą mieć zakryte usta i nos (z wyjątkiem osób sprawujących kult). Jeśli odbywa się na zewnątrz, trzeba zachować 1,5 m dystansu od innych osób i zakrywać usta oraz nos.   
Czerwona strefa  - wesela i inne uroczystości rodzinne
Wesela i inne uroczystości rodzinne mogą się odbywać pod warunkiem, że uczestniczy w nich nie więcej, niż 50 osób (z wyjątkiem obsługi).
Czerwona strefa - sklepy i handel
W strefie czerwonej zakupy można robić wyłącznie w maseczce, istnieje również obowiązek stosowania środków do dezynfekcji rąk lub założenia rękawiczek ochronnych.
Czerwona strefa - salony kosmetyczne, fryzjerskie i tatuażu
Podobnie jak w innych strefach, w salonach fryzjerskich, kosmetycznych i tatuażu  w lokalu może przebywać wyłącznie obsługa oraz obsługiwani klienci, a w przypadku gdy klient wymaga opieki, także jego opiekun. W trakcie zabiegu obsługa i klient muszą mieć zasłonięte usta i nos.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe