Przedsiębiorca zainwestuje 4 mln zł w suwalskiej strefie ekonomicznej

  • 01.10.2020, 08:00
Przedsiębiorca zainwestuje 4 mln zł w suwalskiej strefie ekonomicznej
4 mln zł zainwestuje AG Instal z Suwałk na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zarząd strefy wydał już 34 decyzję o wsparciu inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Po wejściu w 2018 r. przepisów w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, Suwalska SSE pełni rolę podmiotu zarządzającego obszarem wspierania nowych inwestycji dla terenów objętych strefą.
SSSE podała, że przedsiębiorstwo A.G. INSTAL Andrzej Gajewski zainwestuje 4 mln zł w istniejące przedsiębiorstwo. Nowa inwestycja  będzie polegała na zwiększeniu mocy produkcyjnej  zakładu działającego w Suwałkach. W związku z tym przedsiębiorca zobowiązał się do inwestycji na kwotę 4 mln zł oraz zwiększenia obecnego zatrudnienia z 16 do 19 pracowników. Firma A.G. INSTAL zajmuje się produkcją urządzeń elektrycznych.
Firmy, które chcą inwestować na terenie zarządzanym przez SSSE w ramach Polskiej Strefy Inwestycji mogą korzystać z pomocy publicznej w formie zwolnień z podatku PIT i CIT. W przypadku województwa podlaskiego i powiatów ełckiego i gołdapskiego te ulgi mogą wynieść 50-70 proc. zainwestowanego kapitału.
JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe