Sejny: miasto ogłosiło przetarg na zagospodarowanie terenów pod strefę ekonomiczną

  • 30.09.2020, 08:32
Sejny: miasto ogłosiło przetarg na zagospodarowanie terenów pod strefę…
Miasto Sejny ogłosiło przetarg na zagospodarowanie terenu pod strefę ekonomiczną, po tym jak Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał samorządowi dotację 2,8 mln zł na wykonanie inwestycji.

Zarząd Województwa Podlaskiego w sierpniu przyznał miastu Sejny dotację w kwocie 2,8 mln zł na utworzenie terenów inwestycyjnych przy ul. Powstańców Sejneńskich. Projekt obejmie takie działania jak: budowa sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wykonanie dróg wewnętrznych oraz wykonanie oświetlenia ulicznego. Tak uzbrojone działki o pow. 5,3 ha mają przyciągnąć innowacyjne firmy, które skorzystają z infrastruktury i będą prowadzić tutaj działalność. Inwestycja ma kosztować 3 mln zł.

W poniedziałek burmistrz miasta ogłosił przetarg. Oferty należy składać do 13 października 2020 r. do godz. 11. w Urzędzie Miasta. Oferty będą oceniane w 60 proc. za cenę i w 40 proc. za gwarancję. Inwestycja ma być gotowa 31 października 2021 roku. 

Przypomnijmy, że już raz miasto musiało zrezygnować z realizacji tej inwestycji, kiedy to z powodów rynkowych nie udało się rozstrzygnąć przetargów. Wówczas miasto otrzymało zbyt niską dotację i nie mogło wydać dodatkowych pieniędzy z własnego budżetu.

JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe