Złośliwie niepokoiła Jarosława Zielińskiego, ma zapłacić grzywnę

  • 28.09.2020, 16:48
Złośliwie niepokoiła Jarosława Zielińskiego, ma zapłacić grzywnę Fot. FB Jarosława Zielińskiego
Właścicielka augustowskiego hotelu ma zapłacić 250 zł grzywny za „złośliwe niepokojenie“ Jarosława Zielińskiego, kiedy ten był jeszcze wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji - zdecydował Sąd Rejonowy w Augustowie.

Sąd Okręgowy w Suwałkach nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy nękania posła Jarosława Zielińskiego przez właścicielkę jednego z hoteli w Augustowie. Wcześniej kobieta została uniewinniona.
Prokuratura Rejonowa w Suwałkach oskarżyła Katarzynę A. o uporczywe nękanie posła Zielińskiego, kiedy ten był jeszcze wiceministrem SWiA. Według śledczych, kobieta w ciągu trzech dni wysłała do ówczesnego wiceministra 32 smsy i wykonała 62 połączenia telefoniczne.
Według prokuratury, liczba i częstotliwość połączeń wskazywała na to, iż kobieta dopuściła się nękania, dlatego prokuratura sporządziła akt oskarżenia. Sąd w Augustowie w grudniu ubiegłego roku nie przeprowadził postępowania, tylko z urzędu umorzył sprawę, uznając, że wysyłane przez Katarzynę A. smsy nie wyczerpują znamion czynu zabronionego.
Prokuratura Rejonowa w Suwałkach odwołała się od tej decyzji. Sąd odwoławczy w Suwałkach nakazał przeprowadzenie postępowania, uznając że decyzja o umorzeniu była przedwczesna.
Katarzyna A., która jest znajomą byłego wiceministra, jest współwłaścicielką Hotelu Necko w Augustowie, który spłonął na początku ubiegłego roku. Kobieta chciała, żeby Jarosław Zieliński pomógł jej w załatwieniu formalności związanych z pożarem. Ówczesny wiceminister  nie odbierał od niej telefonów. Na podstawie treści smsów uznał, że kobieta mu grozi, dlatego zgłosił sprawę do prokuratury.
W poniedziałek augustowski sąd dopatrzył się winy kobiety, ale uznał, że ta nie nękała, a tylko niepokoiła wiceministra. Wyrok nie jest prawomocny.
JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe