Sejny: powstała grupa leśnego przedszkola

  • 28.09.2020, 09:26
Sejny: powstała grupa leśnego przedszkola
Grupa leśnego przedszkola powstała w Przedszkolu Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sejnach. Dzieci zamiast w salach przebywają głównie na świeżym powietrzu.

To inicjatywa Stowarzyszenia Przytulasy, które powstało dzięki rodzicom, którzy chcą wychowywać swoje dzieci w zgodzie z naturą. Od nowego roku szkolnego w Sejnach działa więc eksperymentalna grupa leśnego przedszkola. W grupie uczy się 18 dzieci, w wieku od 3,5 do 6 lat.

Dzień leśnych przedszkolaków mija głównie na nauce w bazie. Ich bazą jest teren przy przedszkolu. Latem bazą będzie miejska plaża w Sejnach. Dzieci na podwórku spędzają 80 proc. przedszkolnego dnia.  Przedszkolaki nie bawią się typowymi zabawkami. Poznają świat doświadczając, a za zabawki służą im rośliny, drewno, błoto, piasek. Dzieci przebywają poza murami budynku bez względu na pogodę, są po prostu odpowiednio ubrane. W takim przedszkolu dzieci uczą się tego samego programu  jak ich rówieśnicy w tradycyjnych placówkach. Różni się natomiast metoda nauczania - dzieci nie siedzą z książkami przy ławkach, ale uczą się doświadczając na łonie natury.

W przyszłym roku przedszkole planuje stworzyć więcej leśnych grup. Jak radzą sobie leśne przedszkolaki będzie można zobaczyć 3 października na plaży miejskiej w Sejnach, podczas uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego. 

TM

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe