OKAZJA: Dadzą od 9 do 15 tysięcy zł na szkolenia

  • 28.03.2019, 18:23 (aktualizacja 06.05.2019, 20:03)
OKAZJA: Dadzą od 9 do 15 tysięcy zł na szkolenia
Rozmowa z Cezarym Cieślukowskim, kierownikiem projektu „Rozwój kompetencji kadr subregionu suwalskiego”

- Ponad rok temu rozpoczął się nabór uczestników do projektu, który powszechnie nazywany jest „bon na szkolenie”. Proszę przypomnieć nam co to jest ten bon na szkolenie?

- Rzeczywiście realizujemy największy w historii województwa bo wart ponad 30 mln. zł. projekt edukacyjny, którego celem jest pomoc w podwyższeniu kwalifikacji ponad 2500 mieszkańcom subregionu suwalskiego. Projekt realizowany jest w partnerstwie samorządów powiatowych i Stowarzyszenia „Euroregion Niemen”, a skierowany jest do dorosłych mieszkańców powiatu augustowskiego, grajewskiego, monieckiego, sejneńskiego, suwalskiego oraz miasta Suwałki. Bon na szkolenie to dofinansowanie, które może otrzymać każdy uczestnik do 90 proc. wartości wybranego szkolenia, ale nie więcej niż 9 tys. zł w przypadku studiów podyplomowych, kursów językowych, kursów komputerowych i kursów kompetencji ogólnych oraz do 15 tys. zł w przypadku kursów umiejętności zawodowych oraz kursów prowadzących do nabycia kwalifikacji.

- Jak idzie realizacja projektu? Czy dużo osób skorzystało z bonów na szkolenie?

Do tej pory podpisaliśmy łącznie 1662 umowy na realizację bonów szkoleniowych, w tym 360 umów na kursy językowe, 360 umów na kursy komputerowe, 214 umów na studia podyplomowe, 76 umów na kursy kompetencji ogólnych oraz 652 umowy na kursy prowadzące do nabycia kompetencji lub kwalifikacji.

- Czy można jeszcze wziąć udział w projekcie i kto może skorzystać?

- Projekt będzie realizowany aż do końca czerwca 2020 r. także jak najbardziej można jeszcze skorzystać z dofinansowania i serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Szczególnie zapraszamy do udziału w projekcie:

  • Osoby w wieku 50+ na kursy językowe, studia podyplomowe, kursy komputerowe (np. podstawy obsługi komputera i internetu, kursy Excela, kursy programowania, kursy graficzne itp.), kursy umiejętności zawodowych lub inne kursy prowadzące do nabycia kompetencji lub kwalifikacji (np. kurs prawo jazdy C+E, kursy operatora dronów, kursy motorowodne, kursy na obsługę wózków widłowych lub innych specjalistycznych pojazdów budowlanych, kursy księgowe)

  • Osoby dorosłe z wykształceniem nie wyższym niż średnie na kursy językowe, kursy komputerowe (np. podstawy obsługi komputera i internetu, kursy Excela, kursy programowania, kursy graficzne itp.), kursy umiejętności zawodowych lub inne kursy prowadzące do nabycia kompetencji lub kwalifikacji (np. kurs prawo jazdy C+E, kursy operatora dronów, kursy motorowodne, kursy na obsługę wózków widłowych lub innych specjalistycznych pojazdów budowlanych, kursy księgowe)

  • Wszystkie osoby dorosłe na kursy umiejętności zawodowych lub inne kursy prowadzące do nabycia kompetencji lub kwalifikacji (np. kursy na prawo jazdy C+E, kursy operatora dronów, kursy motorowodne, kursy na obsługę wózków widłowych lub innych specjalistycznych pojazdów budowlanych, kursy księgowe)

- Gdzie trzeba się zgłosić albo co należy zrobić, aby wziąć udział w projekcie?

- Zgłoszenia przyjmowane są drogą internetową na www.bonnaszkolenie.pl. Ponadto w każdym powiecie subregionu suwalskiego zostały utworzone Centra Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego, gdzie doradcy zawodowi udzielają kompleksowej pomocy osobom zainteresowanym uczestnictwem w projekcie. Szkolić się można na terenie całego kraju, w podmiotach wybranych za pośrednictwem Bazy Usług Rozwojowych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

- Jakie rzeczywiste korzyści można odnieść biorąc udział w Projekcie?

- Projekt skierowany jest zarówno do osób pracujących, jak i pozostających bez pracy. Rzeczywiste korzyści odniosą uczestnicy poprzez podwyższenie swoich kompetencji i kwalifikacji, co zwiększy ich szanse na lepszą pracę, awans zawodowy, podwyżkę wynagrodzenia lub zmianę wykonywanego zawodu, a to zaś wiąże się z poprawą jakości życia. Ponadto rozwój umiejętności daje osobistą satysfakcję, podnosi wartość osoby na rynku pracy i sprawia, że taka osoba atrakcyjniejszym kandydatem dla pracodawców. Podniesienie kompetencji zawodowych ma również służyć zmniejszeniu ryzyka bezrobocia.

- Gdzie i w jaki sposób można uzyskać precyzyjne informacje na temat uczestnictwa w Projekcie?

- Zapraszamy do kontaktu telefonicznego poprzez naszą infolinię pod numerem 516 099 076 oraz do kontaktu bezpośredniego w Centrach Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego najbliższego miejscu zamieszkania.  CDEZ Miasta Suwałki znajduje się na ulicy Sejneńskiej 35 w Suwałkach, tel. (87) 566 42 29. Dane kontaktowe do pozostałych centrów znajdują się na stronie internetowej projektu www.bonnaszkolenie.pl

 

 

 

 

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe