20-latek próbował przejechać policjanta, potem uciekł z miejsca kontroli

  • 27.08.2020, 12:29 (aktualizacja 27.08.2020, 12:38)
20-latek próbował przejechać policjanta, potem uciekł z miejsca kontroli
20-latek z gminy Sztabin próbował przejechać autem policjanta. Potem odjechał swoim audi z miejsca kontroli. Policja w pościgu znalazła samochód, a później sprawcę zdarzenia.

W niedzielę po godz. 15. w miejscowości Jastrzębna Pierwsza w gminie Sztabin, patrol augustowskiej drogówki zatrzymał do kontroli audi. Pojazdem podróżowało trzech młodych mężczyzn. W pewnym momencie, kierowca "osobówki" wrzucił wsteczny bieg i gwałtownie ruszył z miejsca potrącając stojącego obok policjanta. W wyniku uderzenia mundurowy doznał złamania ręki. Policjanci podjęli pościg w wyniku którego odnaleźli porzucone auto. Audi ukryte było na mokradłach w pobliskim lesie. Kilka godzin później zatrzymali trzy osoby biorące udział w tym zdarzeniu. Mężczyźni wpadli w ręce Policji w pobliżu Dąbrowy Białostockiej. Wszyscy byli nietrzeźwi.

Kierownicą "osobówki" był 20-latek, który posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mieszkaniec powiatu augustowskiego był już wcześniej karany za kierowanie samochodem „na podwójnym gazie”. Mężczyzna usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.  Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło także na jaw, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary ponad 5 miesięcy pozbawienia wolności za udział w bójce i uszkodzenie ciała.

Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Zgodnie z Kodeksem karnym za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja w Augustowie

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe