Małżeństwo z Augustowa przekazało oszustom prawie 100 tys. zł

  • 12.08.2020, 14:07
Małżeństwo z Augustowa przekazało oszustom prawie 100 tys. zł
W regionie uaktywnili się oszuści działający metodą "na wnuczka" - ostrzega podlaska policja. Małżeństwo z Augustowa straciło blisko 100 tys. zł przekonane, że potrzebna jest pilna pomoc chorej córce. W środę próby podobnych oszustw notowane są w Suwałkach i okolicach Białegostoku.

Tym razem dzwoniący do starszych osób oszuści przekonują, że ktoś z ich bliskich jest chory i potrzebna jest szybka pomoc finansowa. Jak poinformował w środę zespół prasowy podlaskiej policji, dzień wcześniej udała się próba oszustwa w Augustowie, gdzie małżeństwo straciło blisko 100 tys. zł oszczędności przekazując te pieniądze nieznajomej osobie, która przyszła po nie rzekomo w imieniu chorej córki.

Poza tym przypadkiem w Augustowie odnotowano dwie inne próby usiłowania dokonania takich przestępstw. Oszuści działają także w Suwałkach i w okolicach Białegostoku. W tych przypadkach osoby, do których dzwoniono, nie uwierzyły oszustom i szybko zawiadomiły policję.

Biorąc pod uwagę tę aktywność oszustów w regionie, podlaska policja wystosowała kolejny apel o zachowanie szczególnej ostrożności i nieprzekazywanie pieniędzy obcym, zanim nie skontaktujemy się z osobą, do której gotówka miałaby trafić. Przypomina przy tym, że tzw. legendy, czyli wersje zdarzeń przedstawiane przez oszustów mogą być bardzo różne, mogą się oni podawać nie tylko za członka rodziny ale np. za policjantów (w jednej z ostatnich prób pojawiła się wersja z funkcjonariuszem CBŚP) czy pracowników różnych instytucji.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe