Nowy posterunek Policji w gminie Szypliszki

  • 30.07.2020, 17:11
Nowy posterunek Policji w gminie Szypliszki
2 mln zł kosztowała budowa nowego Posterunku Policji w Słobódce w gm. Szypliszki. Posterunek będzie również obsługiwał teren gminy Jeleniewo.

Uroczystość otwarcia miało miejsce w czwartek. Na posterunku podległym Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach, służbę pełni pięciu funkcjonariuszy: kierownik oraz dwóch dzielnicowych i dwóch funkcjonariuszy służby patrolowo-interwencyjnej. Inwestycja była możliwa dzięki środkom z „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa na lata 2017- 2020”, a jej wartość kosztorysowa wyniosła 2 mln złotych. Siedziba posterunku znajduje się na działce o powierzchni 1016 metrów kwadratowych. W budynku znajduje się 16 pomieszczeń, a jego całkowita powierzchnia użytkowa wynosi ponad 170 metrów kwadratowych. Działka pod budowę nowej jednostki Policji została przekazana przez Wójta Gminy Szypliszki.
W gminie Szypliszki istniał wcześniej posterunek. Mieścił się w samych Szypliszkach i został zlikwidowany za rządów PO-PSL prawie 10 lat temu.
JB

_

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe