Suwałki: w bibliotece będzie remont wypożyczalni książek dla dorosłych

  • 29.07.2020, 09:17 (aktualizacja 29.07.2020, 09:21)
Suwałki: w bibliotece będzie remont wypożyczalni książek dla dorosłych
Z początkiem września ruszy kolejny remont w Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej. Tym razem w budynku przy ulicy Emilii Plater, gdzie jest główna siedziba biblioteki zostanie wyremontowana wypożyczalnia dla dorosłych. Modernizację przejdzie także winda.
Siedziba biblioteki została oddana do użytku 23 lata temu. Gruntowny remont był tam przeprowadzony w 2015 roku. Wówczas parter budynku nabrał nowego wyglądu. Dwa lata temu wyremontowano czytelnie. Biblioteka zyskała także Pracownie Historii Mówionej. W tym roku, we wrześniu ruszy remont wypożyczalni książek dla dorosłych. Przez kilka tygodni dorośli będą musieli wypożyczać książki w filiach biblioteki - na ulicy Klonowej, Północnej i Szpitalnej. Tylko ci młodsi czytelnicy na Emilii Plater wypożyczą książki. W wypożyczalni dorosłych zmieni się niemal wszystko - podłogi, półki, instalacje. Będzie wygodniej i nowocześniej. Prace potrwają do końca listopada. Placówka pozyskała na remont 300 tysięcy złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz 200 tysięcy złotych z budżetu miasta. Modernizacji doczeka się także biblioteczna winda - będzie przede wszystkim bardziej bezpieczna.
Dodajmy, że biblioteką w dalszym ciągu kierować będzie Maria Kołodziejska. Na początku sierpnia mija obecna kadencja Kołodziejskiej, która placówka zarządza 5 lat. Władze na miejsce dyrektora biblioteki ogłosiły konkurs, jednak nikt oprócz dotychczasowej dyrektor się nie zgłosił.
TM
_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe