Suwałki: do jesieni będzie 7 nowych ulic, zobacz jakie (zdjęcia)

  • 28.07.2020, 14:53
Suwałki: do jesieni będzie 7 nowych ulic, zobacz jakie (zdjęcia)
Dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych, powstają ulice na obrzeżach i w centrum Suwałk. Na osiedlu północ ruszyła budowa ulicy Szczęsnowicza, na osiedlu piastowskim – Śmiałego i Krzywoustego. Ulice Miłosza i Kochanowskiego będą przy drodze wylotowej do Płociczna, a Włoska i Francuska przy ulicy Zastawie.

Jak informuje ratusz, ulica Szczęsnowicza połączy Szpitalną z Reja i Reja z Pułaskiego, zapewniając wygodny dojazd do nowo wybudowanych sześciokondygnacyjnych bloków mieszkalnych. Pierwszy odcinek od Szpitalnej do Reja to nawierzchnia o długości 135 metrów i 6 m szerokości. Od strony południowej powstanie chodnik ze ścieżką rowerową, a od północnej - 29 miejsc parkingowych.  Część druga na odcinku od Reja do Pułaskiego to ulica o długości 260 metrów. Od strony południowej powstanie chodnik o szerokości 2,5-3 m, a od strony nowych bloków miejskiej spółki ZBM TBS - chodnik ze ścieżką rowerową oraz 28 miejsc parkingowych. Kwota inwestycji oscyluje w okolicach 2,5 mln złotych.
Ulice Bolesława Krzywoustego i Śmiałego powstaną do końca października 2020 roku, za kwotę 1,17 mln zł. Wykonawcą będzie firma Transport Ciężarowy Krzysztof Witkowski z Olecka. Prace drogowe polegać będą na niezbędnych rozbiórkach i ustawieniu nowego krawężnika, obrzeża i ułożeniu kostki betonowej, wykonaniu terenów zielonych, oświetlenia i kanalizacji deszczowej.
 Mieszkańcom domów jednorodzinnych, rosnących przy wiodącej do Płociczna ulicy Staniszewskiego, posłużą nowe, powstające już ulice - Czesława Miłosza i Jana Kochanowskiego. Tutaj prace polegają na wykonywaniu robót ziemnych, ustawianiu nowych krawężników, obrzeży, wykonania podbudów, ułożeniu kostki betonowej, wykonaniu nawierzchni jezdni i ścieżki rowerowej z warstw bitumicznych, wykonaniu zjazdów, oznakowania poziomego i pionowego oraz oświetlenia ulicznego i zieleni.
Ulice Włoska i Francuska na tzw. os. Bieryły za blisko 7 mln złotych powstaną do 30 listopada tego roku. Roboty polegają na wykonaniu jezdni, ścieżki rowerowej oraz całej infrastruktury.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe