Augustów: Kiermasz rękodzieła Augustynki już w pierwszy weekend sierpnia

  • 28.07.2020, 08:58 (aktualizacja 28.07.2020, 09:01)
Augustów: Kiermasz rękodzieła Augustynki już w pierwszy weekend sierpnia
Twórcy ludowi, rękodzielnicy i lokalni producenci żywności zaprezentują się na letnim kiermaszu Augustynki w Augustowie. Warto więc odwiedzić Augustów i plac przy amfiteatrze nad jeziorem Necko już 1 sierpnia.
 
Ręcznie robiona biżuteria, ceramika, zabawki, torebki, wiklinowe cuda - to wszystko i jeszcze więcej będzie można zobaczyć i kupić na kiermaszu Augustynki. Już po raz IV rękodzielnicy zaprezentują swoje wyroby w Augustowie. Będzie także coś dla smakoszy - swojskie wędliny, sery, ciasta czy miody z podlaskich pasiek. A to wszystko już w weekend 1 i 2 sierpnia. Od 10:00 do 18:00 teren przy amfiteatrze nad Neckiem stanie się rękodzielniczym centrum województwa podlaskiego.
Na kiermaszu - ze względu na koronawirusa - będzie mniej wystawców niż w ubiegłych latach. Organizator - Augustowskie Placówki Kultury - poinformował, że swoje wyroby zaprezentuje około 50 wystawców. Także mimo zmniejszonej liczby stoisk na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Podczas kiermaszu dodatkową atrakcją będą koncerty zespołów muzycznych: Melodia i Narwanie oraz zespołów tańca ludowego: Bystry i Czeremszyna.

TM

_

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe