Sejny: radny okazał się kłamcą lustracyjnym, musiał złożyć mandat

  • 22.07.2020, 19:25
Sejny: radny okazał się kłamcą lustracyjnym, musiał złożyć mandat
Adam Łabanowski w 2014 roku napisał nieprawdę w zeznaniu lustracyjnym i w związku z tym musiał złożyć mandat radnego rady miejskiej. 6 lat temu radny zadeklarował, że nie współpracował ze służbami bezpieczeństwa PRL. Było jednak inaczej.

Adam Łabanowski był radnym w Sejnach przez dwie niepełne kadencje, od 2014 do 2018 roku oraz od 2018 do 2020. W czerwcu tego roku musiał zrzec się funkcji radnego po wyroku sądu, który zabronił mu pełnienia funkcji publicznych przez najbliższe 3 lata.
Łabanowski składając rezygnację mówił, że czyni to ze względów osobistych. Jak poinformował jednak portal Suwałki Nasze Miasto rezygnacja miała związek z zakazem pełnienia funkcji publicznych.
Każdy samorządowiec rozpoczynając swój mandat musi złożyć w Polsce oświadczenie lustracyjne. Musi w nim określić czy w latach 1944-1990 współpracował ze służbami Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Adam Łabanowski napisał, że takiej współpracy nie prowadził, jednak Instytut Pamięci Narodowej znalazł dokumenty, które temu zaprzeczają i skierował sprawę do sądu. Ten po przeprowadzeniu postępowaniu uznał, że Łabanowski napisał w oświadczeniu nieprawdę.
Przypomnijmy, że 62-letni Adam Łabanowski jest muzykiem i pracuje w Ośrodku Kultury w Sejnach. W 2014 roku został radnym startując z komitetu byłego burmistrza Jana Stanisława Kapa „Edukacja Praca Zdrowie“. W 2018 roku startował z komitetu „Razem dla Sejn“ obecnej przewodniczącej rady miejskiej Jolanty Bagińskiej.
W związku z jego rezygnacją wojewoda podlaski będzie musiał ogłosić wybory uzupełniające do rady miasta Sejny.
JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mula i spółka
Mula i spółka 03.08.2020, 17:32
Ale wstyd z tym radnym z Sejn.Nie wiedzial ze wspolpracowal:):)
Zz
Zz 22.07.2020, 19:34
No to ladnie z tym radnym

Pozostałe