Tomasz Frankowski liderem KE do Europarlamentu, Kamińska na liście

  • 16.03.2019, 15:20
Tomasz Frankowski liderem KE do Europarlamentu, Kamińska na liście
"Jedynką" Koalicji Europejskiej w okręgu obejmującym województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie ma być były piłkarz, reprezentant Polski i zawodnik Jagiellonii Białystok Tomasz Frankowski. Na liście ma także się znaleźć posłanka PO z Suwałk Bożena Kamińska.

Jeszcze niedawno mówiło się, że pierwsze miejsce na liście będzie miała Henryka Bochniarz. W piątek lider PO Grzegorz Schetyna poinformował jednak na konferencji prasowej, że będzie to były piłkarz Tomasz Frankowski.

Dwójką na liście do Europarlamentu ma być posłanka PSL Urszula Pasławska, związana z Warmią i Mazurami, zaś "trójką" Anna Wojciechowska, która w wyborach samorządowych ubiegała się o fotel prezydenta Ełku. Ostatnie miejsce przypaść ma b. marszałkowi województwa posłowi Jackowi Protasowi. Wśród kandydatów Koalicji pojawi się też posłanka Bożena Kamińska.

Zgodnie z ustaleniami koalicjantów, PO wskazać ma kandydatów na siedem "jedynek" w kraju, a pozostałe ugrupowania w Koalicji Europejskiej otworzą sześć list - po trzy "jedynki" przypadły PSL i SLD.

JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe