Suwałki: po koronawirusie wracają powoli imprezy kulturalne i sportowe

  • 11.07.2020, 11:56
Suwałki: po koronawirusie wracają powoli imprezy kulturalne i sportowe
Po tym gdy zaczęła się pandemia tzw. koronawirusa, Miasto Suwałki ogłosiło, że odwołuje wszystkie wydarzenia kulturalno-sportowe do końca lipca tego roku. Wraz z powrotem do normalnego funkcjonowania wielu instytucji i zakładów pracy władze miasta podjęły decyzję, że wznawiają również działalność kulturalną i sportową.

"Gdyby nie koronawirus już dziś na suwalskich ulicach rozbrzmiewałby blues w ramach 13 edycji Suwałki Blues Festivalu. Ten odbędzie dopiero za rok. Mimo to trochę bluesa zagości w Suwałkach w ten weekend. W Suwalskim Ośrodku Kultury w sobotę odbędzie się koncert pt. Tribute to Eric Clapton feat. Bartek Grzanek Band. Poprowadzi go Jan Chojnacki, nasz wieloletni przyjaciel" – informuje Ewa Sidorek, zastępca prezydenta Suwałk.
Już od przyszłej soboty (18 lipca) wraca cykl koncertów na dywaniku u Marii. Do końca wakacji w każdą sobotę, a w lipcu również i w niedziele grać będą na Placu Marii Konopnickiej lokalne zespoły m.in. Piano Blues Band, The Boars, MUV czy Zmiana Wachty. Również w lipcu, już w przyszły piątek, nastąpi oficjalne otwarcie Galerii Stara Łaźnia na suwalskich bulwarach.
"Od przyszłego piątku cały budynek będzie tętnił życiem, a już po niedzieli uruchamiamy darmowe animacje dla suwalskich dzieci właśnie na bulwarach: malowanie twarzy, gry i zabawy" – informuje Ewa Sidorek.
Od sierpnia w każdą niedzielę nad bulwarami odbywać się będzie cykl koncertów szantowych. Zatem w każdy weekend już od przyszłego tygodnia zarówno w sobotę jak i w niedzielę mieszkańcy Suwałk będą mogli skorzystać z oferty koncertów na Placu Marii Konopnickiej i na suwalskich bulwarach.
"Chciałabym również przypomnieć o obchodach tegorocznych Dni Suwałk i związanych z nimi 300-leciem naszego miasta. Z uwagi na obostrzenia pandemiczne musieliśmy odwołać zaplanowane koncerty: Organka, Cleo i Patrycji Markowskiej. Jednak zaakcentujemy te wyjątkowe święto Suwałk, a cały szczegółowy program na 15 i 16 sierpnia zostanie opublikowany już wkrótce" – tłumaczy wiceprezydent.
Tydzień później zostanie w Suwałkach rozegrany XI Memoriał im. Józefa Gajewskiego. Zatem na halę Suwałki Arena powróci PlusLigowa śmietanka siatkarska. Dwudniowy turniej będzie prawdopodobnie transmitowany na żywo w ogólnopolskiej telewizji, a oprócz naszej drużyny zagra w nim czołówka polskiej PlusLigi.
Wszystkie te informacje można już znaleźć w kalendarzu wydarzeń na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Suwałkach i profilu FB Pogodne Suwałki.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe