Wigry: walczymy o życie Hani. Charytatywny kiermasz w pokamedulskim klasztorze

  • 08.07.2020, 13:18
Wigry: walczymy o życie Hani. Charytatywny kiermasz w pokamedulskim klasztorze
Nie ustępuje walka o życie 9-cio miesięcznej Hani Poczobut z Ełku. W zbiórkę pieniędzy włącza się pokamedulski klasztor w Wigrach. Już w najbliższą niedziele odbędzie się tam charytatywny kiermasz słodkości.

Mała, waleczna Hania skradła serca wielu. W pomoc dziewczynce angażuje się coraz więcej osób. Kiermasze słodkości są już niemal cotygodniową tradycją. W niedzielę odbywają się w całym regionie, a nawet w innych zakątkach Polski. W najbliższą niedzielę domowe wypieki będzie można kupić w pokamedulskim klasztorze w Wigrach. Wydarzenie organizuje parafia pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Od godziny 9.00 przy kościele staną stoiska z różnymi wypiekami i słodkościami. Ponad to zaplanowano licytację obrazów i upominków. Wszystkim przybyłym na kiermasz czas umili zespół " Zdążyć przed północą". Wydarzenie potrwa do godziny 15.

Hania Poczobut z Ełku choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Obecnie przebywa w szpitalu, bo stan jej zdrowia się pogorszył. Ratunkiem dla 9-cio miesięcznej dziewczynki jest kosztowna terapia genowa w Stanach Zjednoczonych. Koszt leczenia to aż 10 milionów złotych. Na koncie Hani jest blisko 7 milionów.

 

 
_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe