Takiego zakończenia roku szkolnego w Suwałkach jeszcze nie było (zdjęcia)

  • 26.06.2020, 14:46 (aktualizacja 26.06.2020, 14:58)
Takiego zakończenia roku szkolnego w Suwałkach jeszcze nie było (zdjęcia)
Sytuacja związana z pandemią zmusza do podejmowania nowych, często prekursorskich, działań. Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach stanęli na wysokości zadania i zaproponowali nowatorską formę zakończenia roku szkolnego, które odbyło się w czwartek po południu.

Tym razem przeżywać tę uroczystość mógł cały świat internautów - profesjonalną relację można było oglądać ze strony internetowej SPMK oraz na szkolnym facebooku. Było wyjątkowo kameralnie i chociaż uczestniczyła w niej tylko klasa ósma, kończąca naukę, spotkanie było podniosłe i obfitowało w wiele wzruszających momentów. „To ostatni rok nauki w SPMK mojej córki i cieszę się, że dyrekcja zdecydowała się na organizację dzisiejszego wydarzenia i to w tak innowacyjnej formie, której nie powstydziłoby się żadne profesjonalne studio telewizyjne. Dzięki dyrekcji i radzie pedagogicznej SPMK mogłam być pewna, że moje dziecko otrzyma solidny poziom wykształcenia oraz że będzie w bezpiecznym i inspirującym otoczeniu każdego dnia” – mówiła po wydarzeniu Marta Kozłowska, przewodnicząca rady rodziców w SPMK. Nie zabrakło większości elementów dotychczasowych uroczystości. Był piękny występ młodych szkolnych artystów, było pożegnanie ósmoklasistów, były liczne podziękowania. Najlepsi ósmoklasiści wpisali się do złotej księgi absolwentów, 2 absolwentów: Mateusz Kuprewicz i Maciej Wierzchowski otrzymało specjalną nagrodę Dyrektora Szkoły summa cum laude.

„SPMK to świetna kadra pedagogiczna z dyrekcją, która przekazała nam nie tylko ogrom wiedzy, ale też uniwersalne chrześcijańskie wartości, którymi będziemy kierować się w naszym życiu. To za czym będę tęsknił w szczególności to SPMK jako wspólnota przyjaciół, którzy wzajemnie inspirują się do nieustającego samorozwoju i pozytywnego działania.” – podsumował swój okres nauki w Konopnickiej uczeń Maciej Wierzchowski. Wszyscy uczniowie klasy ósmej otrzymali z rąk dyrektor Jadwigi Orłowskiej świadectwa i zasłużone nagrody. W czasie uroczystości zaprezentowano również osiągnięcia uczniów ze wszystkich klas, a było ich bardzo dużo.

W transmisji na żywo, nadawanej z kilku kamer, uczestniczyli uczniowie pozostałych klas. Oni po odbiór świadectw i nagród przyszli do szkoły w piątek.

„Zakończyliśmy ten rok, ale nie był to zwyczajny czas. Wszyscy zostaliśmy zaskoczeni pandemią. Musieliśmy zmierzyć się z nową sytuacją, ale sobie bardzo dobrze poradziliśmy. Szybko wdrożyliśmy naukę online. Wzorowo poradzili sobie zarówno uczniowie, jak i nauczyciele “– powiedziała dyrektor Orłowska. Dyrektor dodała, iż ma nadzieję, że wszyscy zdrowi i wypoczęci spotkamy się 1 września w szkole.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe