Suwałki: nowe bloki ZBM TBS już gotowe

  • 17.06.2020, 18:45 (aktualizacja 17.06.2020, 18:49)
Suwałki: nowe bloki ZBM TBS już gotowe
W środę odbyła się oficjalna prezentacja nowych budynków mieszkalnych, które wybudowała miejska spółka ZBM TBS w formule „od najemcy do właściciela”.

To dwa identyczne budynki, które powstały przy ul. Ks. Stanisława Szczęsnowicza. Ich budowa pochłonęła 11 469 000 zł. Zamieszka tam 48 rodzin, które klucze do mieszkań otrzymają już w przyszłym tygodniu.
Program „od Najemcy do Właściciela” jest realizowany na zasadzie stopniowego dochodzenia do własności przez osoby posiadające centrum interesów życiowych lub gospodarczych na terenie Suwałk. Z chwilą zapłaty ostatniej miesięcznej raty z tytułu wykupu, nastąpi ostateczne przeniesienie na najemcę prawa własności lokalu (spłata max. w okresie 20 lat).
"Założeniem miejskiego programu „od najemcy do właściciela” było  stworzenie atrakcyjnej oferty przede wszystkim dla młodych Suwalczan, których nie stać na kupno własnego mieszkania od dewelopera" – powiedział prezydent Czesław Renkiewicz. "Udało nam się już w sumie wykonać 3 budynki w tej formule, a spółka ZBM TBS przygotowuje się do budowy kolejnych 6 przy ul. Franciszkańskiej" – dodał prezydent.
Dwa budynki wybudowane przy ul. Ks. Stanisława Szczesnowicza mają identyczne parametry w zakresie architektury, konstrukcji i wszelkich instalacji wewnętrznych – 24 lokale każdy, łącznie 48 lokali mieszkalnych w tzw. stanie deweloperskim. Są to budynki 6-kondygnacyjne, 1 klatkowe z 4 lokalami na każdej kondygnacji, całkowicie podpiwniczone, wyposażone w dźwigi osobowe. Całość obiektu dostępna jest dla osób niepełnosprawnych.
"Miejska spółka ZBM TBS już przygotowuje się do realizacji 6 budynków wielorodzinnych z 302 mieszkaniami przy ul. Franciszkańskiej. Pierwszy etap zaplanowano do realizacji w latach 2021-2022. Powstaną 53 mieszkania, a obecnie szacowany koszt ich budowy to o 13 mln zł" – poinformował Jarosław Lebiediew, prezes ZBM TBS w Suwałkach.
Warto dodać, że 30 września 2020 roku zakończy się budowa ul. Ks. Stanisława Szczęsnowicza właśnie w sąsiedztwie nowo powstałych bloków ZBM TBS. Firma PDM Suwałki wykona zupełnie nową ulicę łącząca Szpitalną z Reja i Reja z Pułaskiego. Umowy opiewają na kwotę 2 550 547,26 zł. Ulica będzie miała 400 metrów długości, asfaltową jezdnię o 6 m szerokości, powstanie chodnik ze ścieżką rowerową oraz blisko 60 miejsc parkingowych.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe