Suwałki: rozstrzygnięty przetarg na zakup kolejnych autobusów na gaz

  • 01.06.2020, 10:44
Suwałki: rozstrzygnięty przetarg na zakup kolejnych autobusów na gaz
Firma Scania Polska dostarczy 3 autobusy gazowe typu midi za kwotę 4,1 mln zł. Pojazdy powinny trafić do Suwałk w grudniu tego roku.

Przypomnijmy, że 27 lutego br. Prezydent Suwałk podpisał umowę z przedstawicielami firmy Autosan na dostawę 11 nowych autobusów dla komunikacji miejskiej napędzanych gazem CNG, a 28 lutego na zakup jednego autobusu przegubowego typu mega, który dostarczy firma Solaris Bus. Nowe autobusy trafią do Suwałk również w grudniu. W sumie zakup 15 autobusów pochłonie ponad 20 mln zł.
Cały projekt pn. „Poprawa jakości systemu transportu publicznego w mieście Suwałki - III etap” to blisko 30 mln zł. Dzięki jego realizacji – oprócz autobusów – zakupiony zostanie m.in. system roweru miejskiego.
Oprócz tego w ramach całego projektu założono m.in. następujące działania:
· zakup systemu dynamicznej informacji pasażerskiej (15 szt. monitorów i 2 kompletów tablic informacyjnych do obecnych autobusów i 10 szt. tablic elektronicznych na przystanki);
· przystosowanie budynku warsztatu i diagnostyki PGK do obsługi autobusów CNG;
· przebudowę ul. Daszyńskiego obejmującą m.in. wykonanie ścieżki rowerowej i chodnika, zatoki i przystanku, zjazdów oraz rozbudowa ul. Leśnej wraz z połączeniem do ul. Raczkowskiej i przebudową skrzyżowania ul. Leśnej z ul. Raczkowską i Wojczyńskiego – inwestycje są już realizowane;   wdrożenie miejskiego systemu roweru obejmującego m.in. 12 stacji rowerowych (w tym 3 stacje do ładowania rowerów elektrycznych) z terminalami i stojakami, zakup 120 rowerów – w ogłoszonym ponownie przetargu niestety nie wpłynęła żadna oferta.
"Z uwagi, że wybraliśmy autobusy napędzane gazem CNG, konieczna jest budowa stacji, gdzie będzie można tankować te autobusy. Ogłoszony przetarg przyniósł niekorzystne rozwiązania z uwagi na wysoką cenę. PGK Suwałki unieważniło postępowanie i niebawem ogłosi je ponownie. Wiem, że są kolejne firmy chętne by wziąć w nim udział" – poinformował Łukasz Kurzyna, zastępca prezydenta Suwałk.

źródło: UM Suwałki

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe