Suwałki: Remont ulicy Francuskiej i Włoskiej oraz Szczęsnowicza

  • 30.05.2020, 15:57
Suwałki: Remont ulicy Francuskiej i Włoskiej oraz Szczęsnowicza
Firma PDM Suwałki rozpoczęła budowę ul. Księdza Stanisława Szczęsnowicza. To zupełnie nowa ulica łącząca Szpitalną z Reja i Reja z Pułaskiego. Zbudowana zostanie także ulica Francuska i Włoska.

Prezydent Suwałk podpisał umowę na ulice: Francuską i Włoską na tzw. os. Bieryły za ogródkami działkowymi przy ulicy Zastawie. Za blisko 7 mln zł układ drogowy w tej części Suwałk zbuduje lokalna firma REM BUD. Ma na to czas do 30 listopada tego roku. Kolejna inwestycja to Budowa ulicy Bolesława Krzywoustego i Bolesława Śmiałego na budowę których niedawno rozstrzygnięto przetarg. Za 1,171,144.93 zł ulice  wykona firma z Olecka. Ma na to czas do 30 października tego roku.

Z kolei ulica Szczęsnowicza będzie kosztowała 2 550 547,26 zł.Inwestycje są dofinansowane środkami z Funduszu Dróg Samorządowych.
zdj. Gober Firma Budowlana

"Ulica Księdza Szczęsnowicza będzie miała 400 metrów długości, asfaltową jezdnię o 6 m szerokości, powstanie chodnik ze ścieżką rowerową oraz blisko 60 miejsc parkingowych – informuje Łukasz Kurzyna, zastępca prezydenta Suwałk "Warto zaznaczyć, że droga biegnie obok nowych bloków ZBM TBS wybudowanych w formule od Najemcy do Właściciela. Już niedługo będziemy przekazywali klucze najemcom tych budynków. Pod koniec roku będą oni mogli komfortowo dojechać do swoich nowych mieszkań – dodaje Kurzyna.

źródło: UM Suwałki

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe